• Новак
MSI ИГРИ GeForce RTX 2070 8GB GDRR6 256-битна HDMI/ДП/USB-Ray Следење Turing Архитектура HDCP Графичка Картичка (RTX 2070 VENTUS 8G), 1620 Mhz

MSI ИГРИ GeForce RTX 2070 8GB GDRR6 256-битна HDMI/ДП/USB-Ray Следење Turing Архитектура HDCP Графичка Картичка

DEN 21599.76

Достапност
Достапно за нарачка

Чипсет : NVIDIA Ge Force RTX 2070. Основни Часовници : 1620 MHz/1410 MHz.Видео Меморија : 8 GB GDDR6. Меморија Интерфејс : 256-битна.Излез : Display Port x 3 (V1.4)/HDMI 2.0 Б x 1.Дигитални Максимална Резолуција : 7680 х 4320. Nvidia turing архитектура.Овој револуционерен архитектура, во комбинација со нашата новото Ge Force RTX платформа, осигурувачи заедно реално време Ray следење, вештачка интелигенција, и програмабилни засенчување.Што никогаш не сум го создал и да ужива во игри како оваа и пред тоа.Реј следење е конечно решение за lifelike осветлување, рефлексии, и сенки, нудејќи ниво на реализам далеку над она што е можно со користење на традиционалното рендерирање Техники.Nvidia turing е првиот графичкиот процесор способни реално време Ray следење.Geforce RTX игри графичкиот процесор дојде натоварен со следната генерација на GDDR6 меморија, поддршка за директни 12 карактеристики, и повеќе.Ова е графика reinvented.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат