• Новак
MroMax Кренете Рака 1.97 x9.84ft Веб Кревање Ремени 4461lbs Капацитет за Изградба Местење Движат Влечење Дигалки Работа Опрема Зелена 4Pcs

MroMax Кренете Рака 1.97 x9.84ft Веб Кревање Ремени 4461lbs Капацитет за Изградба Местење Движат Влечење Дигалки

DEN 480.72

Достапност
Достапно за нарачка

【Големина】Ширина : 50mm/1.97"; вкупна должина : 3m/9.84 ft. 【 Вертикална Оценет Оптоварување】зелени кренете рака може да носи 2t/4409.25 lbs, совршен за градилиштата, Кревање Тежок Товар, Влечење. 【Јамка Око】Направени со рамна јамка око на секој крај со јамка око отвори на иста површина како slings тело.Секој циклус крајот има одлична носат сопственост да обезбеди повеќе издржливост кога приложување на каиро, или преку куки. 【Солиден】Направени од издржлив ткаени Полиестер, времето-отпорни и водоотпорен, тешки, но сепак флексибилен, да се обезбеди повеќе во согласност влечење на сила. 【Апликација】Флексибилност, прилагодливост, и стабилност овозможи на нашите кревање на рака да биде совршен за професионален и личен користи во/со изградба, подигање, влечење, авто работа/поправка, кранови, карго, forklifts, куки, апарати, мебел, местење на опрема и додатоци.Спецификации : Име на Производ : Лифт Ремени Рака Ширина : 50mm/1.97"Вкупна Должина : 3m/9.84 ft Vertical Оценет Оптоварување : 2t/4409.25 lbs Main Боја : Green Material : Полиестер Опис : 1.Овие ремени се користи за да се лифт тешки и лесни објекти за индустриски апликации. 2.Око за Око кревање ремени, разновиден ремени се користи во вертикална, ѓердан & кошница hitches со лесно да се отстрани од под оптоварување. 3.Овие добро инженерните и тестирани производи се со најголема доверба да се обезбеди единствен, едноставни решенија за специфични секојдневниот индустриски потреби, нудење на сигурност, безбедност, безбедно, и леснотија на користење.Answer : ___________________________ Note : 1. Користете само без кршење. 2. НЕ преоптоварување. 53. Ве молиме бидете сигурни дека ткаенина е да не се носат или се сече со остри рабови и агли при користење.Пакет Содржина : 4 x Лифт Ремени.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат