• Новак
Џеб VR NABI (Бела)

Џеб VR NABI (Бела)

DEN 3737.52

Достапност
Достапно за нарачка

Џеб VR NABI е пренослив VR уред лесно прилог на паметни телефони и удобно да се користи.Тоа е производ направен со патентирана технологија во Кореја и сад.Тоа е свитлива и доволно компактен за да се вклопи во вашата дланка.Тоа е многу светлина како тежина од само 20g.Може да се доживее VR во секое време, насекаде со своите леснотијата да се складира и да се движат.Својата леќа со висок квалитет 5x зголемување е одличен за да се поправи сликата нарушување.За разлика од постоечките VR слушалки, тоа е една рака држете тип, не се носи на главата тип, така што не се стави вирус на вашиот врат.Со допир на телефон екранот е многу полесно.Компатибилен со повеќето паметни телефони на 4-6.4".По ваквиот развој на производот и монтирање на линија во центарот на паметен телефон, држете паметен телефон, и да се види на VR видео.Ве молиме да се биде внимателен да не се одржи на течен кристал колку што е можно како што може да се меша со гледање ако го држите на течен кристал во вашата рака додека го гледа.Cautions1. Не користите додека возите или да се има спорт actovities.2. Пред употреба, проверете дека не постојат опасни објекти околу вас пред употреба.3. Не расклопување случајно или користат за други цели.4. Ние не сме одговорни за било каква штета или дефекти предизвикани од страна на корисникот небрежност.5. Бидете внимателни, што може да предизвика замор на очите кога се користи за долго време.6. За заштита на окото, очите, деца под 13 години, се препорачува да се воздржат од користење на производ.7. Не ставајте го во близина на оган.8. Не гледај на сонцето, кога се користи производот.9. Во случај на било производствени дефекти, 1 : 1 exchange е можно.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат