• Новак
Заварување Прачки Бакар Алуминиум Флукс Cored Жица Прачка за Заварување Ниска Температура за Радијатори Мотори Апарати за Домаќинство (2М)

Заварување Прачки Бакар Алуминиум Флукс Cored Жица Прачка за Заварување Ниска Температура за Радијатори Мотори

DEN 222.96

Достапност
Достапно за нарачка

【ОДЛИЧНИ ПЕРФОРМАНСИ】 на точка На топење на овој алуминиум-cored жица е на ниско ниво.По заварување, на запечатување на заварување дел е многу добар. 【ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА】 На алуминиум cored жица може да се користи директно, без потреба за други флукс прав. 【НЕ-КОРОЗИВЕН ЗАВАРУВАЊЕ ОСТАТОЦИ】 На флукс остатоци од алуминиум cored жица не е корозивен, не апсорбира влага и цврсто се придржува. 【ПОГОДЕН ЗА】 Ова заварување род е широко се користи за бакар и алуминиум жица за заварување на радијатори, мотори, батерии, апарати за домаќинство и други производи. 【ОДЛИЧНА ЗАВАРУВАЊЕ ПЕРФОРМАНСИ】 На алуминиум cored жица има одлична заварување на перформансите кога се користи, и заварување ефект е полна и мазна.Спецификација : Состојба : Brand New Должина : 1/2/4/10m (Изборен) Пакет Тежина : 28~277g (прибл.) Пакет Листа : 1 x Бакар Алуминиум Cored Жица.

Спецификацијата

Condition:
Brand New
Length:
1/2/4/10m (Optional)
Package Weight:
28~277g (approx.)
Package List:
1 x Copper Aluminum Cored Wire :

Со стоката дадена додека купуваат