• Новак
Висока Јачина Buna-N Гума Лист со Акрил Лепило - 40A - 1/4 Дебела x 18 Широк x 18 Долго

Висока Јачина Buna-N Гума Лист со Акрил Лепило - 40A - 1/4 Дебела x 18 Широк x 18 Долго

DEN 3303.60

Достапност
Достапно за нарачка

Облик : Лист; Материјал : Buna-N; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 40 A; Поддршка Тип : Акрилик Лепило.Дебелина : 1/4"; Width : 18"; Должина : 18".Боја : Црна; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,500 psi; Издолжување : 3.8; Солза Сила : 20 N/mm; Компресија на Сет : 0.3; Густина : 1.35 g/cm3. Температурата Опсег : -30° до 250° С; Лепило Температура Опсег : -30° до 230° F; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 BF 410. Оваа формулација е посилни и потрајни од стандардните Buna-N за повеќе бара апликации.Buna-N е идеален за масла, greases, горива, и нафтени апликации.Тоа, исто така, работи добро со вода и благ хемикалии и има одлични физички својства што го прави цврсти и издржливи.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат