• Новак
Phomemo D30 Подарок Сет Преносни Етикета Произведувач на Машина со 3 Ленти, Bluetooth Налепница Создателот Машина Компатибилен со iPhone и Андроид Телефон, Етикетирање Машина з

Phomemo D30 Подарок Сет Преносни Етикета Произведувач на Машина со 3 Ленти, Bluetooth Налепница Создателот

DEN 1031.76

Достапност
Достапно за нарачка

СОВРШЕН ПОДАРОК ЗА БЛИЗОК - Phomemo D30 Подарок Комплет вклучува Phomemo D30 Етикета Создателот и 3 добро избрани етикета ленти.Тоа е совршен подарок за децата, семејствата, пријателите, па дури и за себе.WIRELESS & ПРЕНОСНИ - Прескокнете на компјутерски конекции, неуредна жици & clunky мастило кертриџ.Bluetooth 4.0 конекција со вашиот i OS или Android уреди и да користите [Print Господар] Стан да дизајн вашиот уникатен етикети.На Дланка-големина & мастило без термички печатач тежина помалку од 0,5 фунти, го прави лесно да се слајд во вашите џебови, во меѓувреме тоа е без мака, а исто така ниска цена поради тоа што не бараат мастило или тонер.ПРАКТИЧНО ВО СОЗДАВАЊЕТО LABELS - да се Создаде уникатен етикети во [Print Господар].Тоа обезбедува спектар на готови-за-да користите обрасци за широка употреба, нешто се многу полесно кога можете само да го напишете во зборови. 300+ симболи, 60+ рамки, и различни фонтови се достапни за да се реализира некоја креативна идеја.ПОВЕЌЕ ВИДОВИ НА ЕТИКЕТИ - Phomemo обезбедува етикети од 0.24" да 0.47" широк, од црно на бело, јасно етикетата, да го етикетата со разни модели, за да се исполнат било какви барања.Користете способен D30 да се печати организација етикети за насловна & статистика, етикети за храна датум, белешки, имиња, кабли, цена ознаки, итн.НАДГРАДЕНА ВЕРЗИЈА - 50% полесен и 50% помала од традиционалните етикета создателот.Резолуција на печатење зголемен за 25%, за да имаме појасна слика.Вграден-на полнење на батеријата добива 4-часовна континуирана работното време или 30-ден времето на мирување по целосно chargred.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат