• Новак
АДИ-P/TTL Безжични Speedlite Флеш - Вклучува Бонус Безжичен Предавател за Sony Алфа dslr фото A330

АДИ-P/TTL Безжични Speedlite Флеш - Вклучува Бонус Безжичен Предавател за Sony Алфа dslr фото A330

DEN 4318.80

Достапност
Достапно за нарачка

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Висока-брзина чевли-монтирани, отскокнување & вртливата флеш единица наменета за Sony камери со Мулти-Интерфејс Чевли кој АДИ / P-TTL функционалност.Кој водич број на 190' при ISO 100 и во 105mm позиција за обезбедување одлична покриеност во зум опсег од 18 до 180mm.Вклучува безжичен предавател способни за комуникација до 50 метри.Исто така постои безжична TTL функционалност која ќе ви овозможи да се спроведе оваа флеш off-камера во комбинација со други единици.Флеш главата е способен за поместување нагоре 90° и хоризонтално 180° во двете насоки, кои ви даваат целосна 360° покриеност + Вклучени Diffuser.Дополнителни Карактеристики : Задна завеса sync, PC sync, Шмркаат режим, компензацијата на Експозицијата, Обичај функција, режимот на штедење на Енергија, во Текот на топлина заштита и Автоматско зачувување функција.Оваа Ставка Вклучува : Flash Flash Pouch Flash Стојат (Мини) Diffuser Sony ADP-AMA Adapter Manual Warranty Card Specifications : Флеш планината : Мулти-interface Circuit Дизајн : Изолирана порта биполарни транзистори (IGBT)Водич Бр. : 191.23' / 56 m ISO 100 на 105 mm Position Wireless предизвикувајќи растојание : 20-30m / 65-98 нозе затворен, 10-15 милиони / 32-49 нозе outdoor Exposure Контрола : TTL, M, Мулти, ФЕВРУАРИ, Роб, S1, S2 Vari-Моќ : 1/1 - 1/250 Bounce Глава : Yes 0 до +90°Вртливата Глава : Да, 360°Покриеност : 18 - 180 mm (Full Frame)Рециклирање Време : Околу 0.1 - 4 Seconds Flash Времетраење : 1/200 - 1/20000 sec Compensation : -2 EV +2 EV (во 1/2 EV чекори)Извор на Енергија : 4x AA Batteries Dimensions : (Ш x В x Д) 4.2 x 8.1 x 3.1"Тежина : 14.4 мл / 410 g.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

ZzWwR Убави Велигденски Зајак Бои Јајца Bunny Екстра Големо Платно На Пазарот На Плажа Патување Обновливи Намирници

ЕКСТРА ГОЛЕМИ НАМИРНИЦИ TOTE : Димензии со 19.7 x 15 x 5.3 инчи (Ш x В x Д),да се справи со е 26cm(10.2 инчен), доволно дол�

DEN 383.76