• Новак
WUHFSHOPP Компјутерски Додатоци ХА USB 2.0 Gigabit Ethernet Адаптер,Поддржува 10/100/1000 Mbps авто-уреди со покажувач на Способност(Црна)

WUHFSHOPP Компјутерски Додатоци ХА USB 2.0 Gigabit Ethernet Адаптер,Поддржува 10/100/1000 Mbps авто-уреди со

DEN 1792.80

Достапност
Достапно за нарачка

USB 2.0 Gigabit Ethernet адаптер,Поддржува 10/100/1000 Mbps авто-уреди со покажувач на способност(Црна).Овој USB 2.0 Gigabit Ethernet адаптер е ефикасна решение кое ги претвора USB-порта во 10/100/1000 Base-T Ethernet порта.Тоа овозможува ниска цена и прифатлива Gigabit Ethernet мрежна конекција за да десктоп, лаптоп КОМПЈУТЕР, и вграден систем за користење на популарни USB порти.Нема потреба да купат скапа Gigabit network interface card и да одвојте PCI Картичка или автобус слот, само со користење на вашите постоечки USB порти и можете да ја надградите вашата мрежа брзина за конекција.1) Поддржува 10/100/1000 Mbps авто-уреди со покажувач на capability2) Поддржува Авто MDIX (директно и крстот мрежен кабел авто-откривање)3) USB спецификација 1.0, 1.1 и 2.0 compliant4) Поддржува USB целосна и со голема брзина режими со автобус моќ capability5) IEEE 802.3, 802.3 U, и 802.3 ab (10 Base-T, 100 Base-TX и 1000 Base-T) compatible6) го Поддржува и двете full0duplex и полу-дуплекс операција во Брзо Ethernet7) Поддржува Џамбо пакет до 9 KB8) Поддржува суспендира режим и далечински будење преку линкот до и магија packet9) Plug and Play Инсталација.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

304 од не ' Рѓосувачки Челик за Прицврстување Алатка Фалсификувани Полиран механичко прицврстување на алатката(Mit

Приоритетни материјал, одлична изработка, висока цврстина, не е лесно да се деформира.Мазна, ситно полир

DEN 141.36