• Новак
UMR-Дизајн-189 Зголеми Airbrushstencil Чекор по Чекор Големина XL

UMR-Дизајн-189 Зголеми Airbrushstencil Чекор по Чекор Големина XL

DEN 1197.60

Достапност
Достапно за нарачка

Произведени на 200my фолија.ca Мотив-големина ca. 14,9 во x 9,8 во ( ca 38 cm x 25 см голема.Се користи за да се спреј Мотивот лесно и брзо на авион и конкавни/конвексни Undergrounds.Чекорите се испрскаат еден по еден да ви донесе целиот Мотив - во целосна colorscale со сенка - и highlighteffects.Доаѓа со упатства кои содржат мал опис.На Stencils се lasercuttet да посебни пластични Листови.На Матрицата е направена на транспарентен aprox. 200my дебели фолија, ови е растворувач отпорни и флексибилни.Фолија е НЕ самолепливи, но може да се користи не-носител на постојана лепило-спреј ако сакате.Користете лепило-спреј ако имате малку конкавни/конвексни Подземни, а потоа секој дел од Stencils држи до подземни додека сте спреј.Ги тестираат вашите подземни однапред, ако тоа е компатибилна со вашиот лепило-спреј.На Матрицата трае многу долго време ако чисти правилно.Чистење на Stencils со мека paintbrush, ако користите waterbased бои, користете топла Вода за чистење на тоа право по прскање.Ако имате solventbased бои, користете потенки или четка за чистење.Не дозволувајте им на Матрицата лебдат премногу долго / текот на ноќта во растворувач, разредувач или четка за чистење! - друго на Матрицата може да искриват.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Корпата за ѓубре Виси Отпад Бин Укината за Кујната Кабинет Вратата на Кујната Сува и Влажна Поделба Ѓубре Кабинет

Направени од висококвалитетни PP и материјални, нетоксични, невкусна, силни и издржливи.Производ големи�

DEN 478.32

304 од не ' Рѓосувачки Челик за Прицврстување Алатка Фалсификувани Полиран механичко прицврстување на алатката(Mit

Приоритетни материјал, одлична изработка, висока цврстина, не е лесно да се деформира.Мазна, ситно полир

DEN 141.36