• Новак
Master Апарат ProHeat Серија Пластични Заварување Комплет со Променлива Temp Топлина Пиштол & Стартер Прачки за Заварување, 1000 Степени Целзиусови 120V 1300 W

Master Апарат ProHeat Серија Пластични Заварување Комплет со Променлива Temp Топлина Пиштол & Стартер Прачки

DEN 623.76

Достапност
Достапно за нарачка

Добиете тешка работа : топлина пиштол е компактен, лесен дизајн ви овозможува ефикасно топол воздух заварување термопластични како цврста и флексибилна пластика, tarps, облоги, опфаќа, шатори, inflatables и повеќе.Dial-во контрола : Користете топлина пиштол е LCD дисплеј и иновативни магнетно копче за да беспрекорно во собата, прилагоди и заклучување на струење и температура помеѓу 130 F-1000 F.Се што ви треба : Комплет вклучува PH-1400 Dial-во Електрична Топлина Пиштол, заварување род асортиман и пет совети за специфични заварување апликации кои ги користат топлината и притисокот се : брзина, нишало, огледало и капи заварување.Конструиран во САД : Со 1300 w на власта, нашата тешки топлина пиштол и заварување систем може да одговори на предизвиците на сите видови на околини и апликации, вклучувајќи заварување тротоарите материјали и пластичен браник поправка.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат