• Новак
Сензор за движење Плакарот Светлина,15.7 во Под Кабинет Осветлување,Безжичен USB Полнење Кујна Контра Ноќ Светлина,Ултра Тенки Батеријата Напојува Униформа Светлина

Сензор за движење Плакарот Светлина,15.7 во Под Кабинет Осветлување,Безжичен USB Полнење Кујна Контра Ноќ Светлина,Ултра

DEN 397.92

Достапност
Достапно за нарачка

【USB Напојува】Дизајниран со USB низок напон моќ поддршка,сензор за движење кабинет светлина се многу безбедно да се користи.Тоа може да се полните со енергија банка,power plug,КОМПЈУТЕР,итн.Не треба да ја замените батеријата често. 【Заштеда на енергија】Оваа напојува батерија држи на плакарот светлина е 2 W,еквивалентно на 13 W флуоресцентни,светла доволно да се користи за ноќ светлина.2 часа обвинет може да се задржи осветлување за 5 часа под"на"режимот,и минатиот месец под "auto" на владата. 【Флексибилни Инсталација】се Држи на било кој метал површина директно со вграден-во магнет,или да користите вклучени 3 M двострано лента и железо клип да се држиме за сите не-железо површината.И двата начини се пријателски на вашиот мебел и удобен да го полните или да го промените места. 【3 Режими на Работа】Со 3 режими на работа(off-on-авто),овој под контра лента светлина, може да се продолжи исклучување,продолжи и сензор за движење на енергијата.Кога некој пристап светлина во рок од 120°16ft,тоа ќе се вклучи автоматски, со пасивна инфрацрвена технологија,и исто така да го исклучите автоматски по 15 секунди, ако не постојат никакви предлози. 【Широка Примена】Оваа батерија ултра тенок ноќ светлина е совршен за кабинетот полица коридор спалната соба подрумот гаража stairwell провизии шкафот багажникот на автомобилот,како и сите други темен агол осветлување.Лесен за инсталација и лесен за да го отстраните!.Боја : Топло Бела.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат