• Новак
10 Листови Божиќ преносот на Топлината Винил Бивол Plaid Железо-на Винил Печатени Леопард Црна Топлина Трансфер на Винил за Маици Ткаенина Занает, 12 x 10 Инчен

10 Листови Божиќ преносот на Топлината Винил Бивол Plaid Железо-на Винил Печатени Леопард Црна Топлина Трансфер

DEN 287.76

Достапност
Достапно за нарачка

Шик обрасци : железо-на vinyls донесе црвена и црна мрежи, црна и бела мрежи, зелена и црна мрежи, како и леопард печати и чист црн дизајн, која се шик и класични елементи за Божиќ, правејќи ја вашата декорација повеќе домот.Карактеристики : Материјал : PUSize : 12 x 10 инчи/ 30 x 25 см во Боја : како што е прикажано во pictures Quantity : 10 sheets Package вклучува : 3 x Црвено бивол преносот на топлината vinyl2 x зелена бивол преносот на топлината vinyl3 x Црното бивол преносот на топлината vinyl1 x Црното преносот на топлината vinyl1 x Leopard преносот на топлината винил Забелешка : ве Молиме обрнете внимание на големината грешка предизвикана од рачно мерење.Испечатите сликата на температура од 50 степени целзиусови степени за 5-10 секунди, а потоа излупете исклучите некоја заштитна фолија.Упатство за употреба : се Стави на префрлен на винил машина, одберете притисок и брзина.Класичен и елегантен : Железо-на vinyls донесе црвена и црна мрежи, црна и бела мрежи, зелена и црна мрежи, како и леопард печати и чист црн дизајн, која се шик и класични елементи за Божиќ, правејќи ја вашата декорација повеќе домот.Стави врежан моделот на облека.Одберете ја сликата за да бидат испечатени на компјутер, а потоа одберете ја огледало на сликата, а потоа кликнете на гравирање копчето.Користење инструкции : се стави на префрлен на винил машина, одберете притисок и брзина, Одберете ја сликата за да бидат испечатени на компјутер, а потоа одберете ја огледало на сликата, а потоа кликнете на гравирање на копчето; Намалување на врежани шема од филм, а потоа се откине непотребни дел, подготвен да се користи на слика; Стави врежан моделот на облека; Испечатите сликата на температура од 50 степени целзиусови степени за 5-10 секунди, а потоа излупете исклучите некоја заштитна фолија.Бојата може да постои мало различни, поради различни прикази.Она што се вклучени : има 10 листови на преносот на топлината винил пластика со различни модели во овој пакет, се достапни во 5 различни дизајни, и секој лист е околу 12 x 10 инчи/ 30 x 25 см, може да се намали со тоа надвор според различни потреби.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Кујнски Мијалник од не ' Рѓосувачки Челик Еден Сад Потоне - Комерцијални Голем Мијалник Со Цедилка Канализација,

Тешки Рамка Изградена од премија од не ' рѓосувачки челик кој има одлична отпорност на корозија, оксида�

DEN 1773.60

Глава Случај Дизајни Официјално Лиценцирани Шкотска Националниот Тим Мермер Логото 2 Хард Назад Случај Компатибилен

Глава Случај Дизајни Официјално Лиценцирани Шкотскиот Фудбал Асоцијација производ.Стилски, отпорен на

DEN 502.80