• Новак
MARMOT Bantamweight Јакна

MARMOT Bantamweight Јакна

DEN 3947.76

Достапност
Достапно за нарачка

100% Најлон Ripstop.На помалку од 5 унци, на Bantamweight Јакна е најлесниот целосно опремен дожд јакна ние сме некогаш направени.Овој атлетски-фитинг, ултра-лесен јакна нуди вистински отворено спортисти екстремни дожд перформанси тие треба да stow и да си одат како тие главата горе планина, без да се расправаме на дополнителна тежина во својот пакет.Водоотпорен, windproof, и лесни Pertex Shield ткаенина со истегнување е поврзан со трајни вода-отвратителен (DWR) финиш на крајната во дожд заштита и breathability.Суштински карактеристики како ултра-лесни, вентилација underarm ласерски-drilled дупки, споеви-снимање, внатрешни и надворешни џебови, и прилагодливи худ и полите креирате кориснички одговара.Тоа сите животни во внатрешен џеб за крајната рационализација на отворено искуство.Главната Ткаенини : Pertex Shield 100% Најлон Ripstop 1.2 мл/yd Pertex Shield 2.5 Слој Ткаенина со 2-начин Stretch Fully Цвест Taped Attached Аспиратор со Периферна Кабелот Adjustment Zippered Рака Pockets Hem Cord Interior Мрежа Pocket Stows Далеку Во Внатрешниот Џеб за Корисна Travel Product Тежина : 0lbs 6oz (170.1 g)централен бек Должина : 29in.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат