• Новак
SBSNH 80w2+100w 2.1 Канал Дигитален Аудио Subwoofer Засилувач Одбор Tpa3116d2 со Ne5532 Dc12-24v Стерео Засилувач

SBSNH 80w2+100w 2.1 Канал Дигитален Аудио Subwoofer Засилувач Одбор Tpa3116d2 со Ne5532 Dc12-24v Стерео Засилувач

DEN 2961.84

Достапност
Достапно за нарачка

Моќта засилувач одбор користи два увезени TPA3116 D2 дигитален засилувач моќ чипови како јадро.Една од нив е лево и десно канал моќност засилувач.Другата е на пред мостот возачот на NE5532 subwoofer, што има мали димензии.Карактеристики на висока ефикасност и висока моќност.Излезна моќност : 80 W * 2 (МАКС) + 100 W * 1 (subwoofer).Опис : моќта засилувач одбор користи два увезени TPA3116 D2 дигитален засилувач моќ чипови како јадро.Една од нив е лево и десно канал моќност засилувач.Другата е на пред мостот возачот на NE5532 subwoofer, што има мали димензии.Карактеристики на висока ефикасност и висока моќност.Излезна моќност : 80 W * 2 (МАКС) + 100 W * 1 (subwoofer).спецификација : име на Производ : 2.1 канал аудио amplifier Chip избор : TPA3116 D2 * 2 Power напон : препорачана DC24 V (опсег 12-26 V)Излезна моќност : 80 W * 2 (МАКС) + 100 W * 1 (subwoofer)Излезна отпорност : 4-8 ohm Frequency опсег : 14-100 Khz Signal на бучава сооднос : 100db Number на канали : 3 (лево канал, право канал, subwoofer)Префрлање на фреквенција : 1.2 MHz Size : 100 * 70 * 30mm Net тежина : 136g The пакетот вклучува : 1 дигитален засилувач board4 screwsnotes : Поради прирачник за мерење, ве молиме да дозволи отстапување од 1-10мм.Поради разликата во светлината на екранот, бојата на овој објект може да биде малку поинаков од сликата.

Спецификацијата

Product name:
2.1 channel audio amplifier
Chip selection:
TPA3116D2 * 2
Power supply voltage:
recommended DC24V (range 12-26V)
Output power:
80W * 2 (MAX) + 100W * 1 (subwoofer)
Output impedance:
4-8 ohm
Frequency range:
14-100Khz
Signal to noise ratio:
100db
Number of channels:
3 (left channel, right channel, subwoofer)
Switching frequency:
1.2MHz
Size:
100 * 70 * 30mm
Net weight:
136g
The package includes:
1 digital amplifier board :
4 screws :
notes:
Due to manual measurement, please allow a deviation of 1-10mm. :
Due to the difference in light and screen, the color of this item may be slightly different from the picture. :

Со стоката дадена додека купуваат

Елоксирани Алуминиумски Линеарна Железнички Зрак T Слот Линеарна Железнички Здрав за 3D Печатач и CNC Индустриски

Користете ја оваа дупка со лизгачки лежишта со прирабници на двата краја на go RUN за поддршка на окно, или

DEN 1987.20

Феникс Прашувам Писмо Пост Кутија Ѕид Монтирани Водоотпорен поштенско Сандаче со Декоративна Кутија, Бела Железо

Материјал : Метал.Големина : прибл.22 x 30 x 6cm / 8.66" x 11.81" x 2.36".Функција : Водоотпорен, сончање, рѓа, безбедност �

DEN 1723.20

【НАС во Парк】Не-Контакт Термометар за Возрасни и Дете,Без Допир Инфраред Челото Термометар за Треска,Паметни

Брза мерење температура : Само точка и притиснете на копчето in1 втората може да се измери на човечкото те

DEN 2332.80