• Новак
Elitech LogEt 8 Живот Наука Температура Data Logger Обновливи PDF Извештај USB Порт 16000 Поени

Elitech LogEt 8 Живот Наука Температура Data Logger Обновливи PDF Извештај USB Порт 16000 Поени

DEN 930.72

Достапност
Достапно за нарачка

【Мулти-употреба и Висок Капацитет за Снимање】До 16,000 температура поени. 【Висока прецизност Внатрешен Сензор на Температура на】широк температура се движат од -22°F до 158°F со висока точност, до ±0.6℉, повеќе погодна за различни температура-чувствителни производи. 【Приклучок и Прочитајте】Не кабел или читателот е потребно, USB конекторот овозможува брза конекцијата на Компјутерите за преземање податоци. 【Повеќе Аларми】До 5 алармни прагови се конфигурираат-3 Висока аларм прагови и 2 Ниски алармни прагови. 【Ве молиме e-mail/message ни за калибрација сертификат.】【Долг Работен Век】Батеријата endurable да ниски температури и да трае и до 2 години. 24/7 НИ Техничар за Поддршка преку е-Мејл и Телефон.Температурата мерен опсег : -30℃~+70℃.Температурата точноста : ±0.3℃ (-20~+40℃), ±1℃ (други);Резолуција : 0.1℃.Тип на сензор : Внатрешни NTC thermistor.Капацитетот на меморијата : 16000 читања (MAX).Влезете интервал : 10 сек ~ 24 час.Алармот тип на : слободен/кумулативни.Алармот прагот : default (уредувачки).Податоци интерфејс : USB порт.Извештај тип : PDF формат.Батерија : еднократна употреба 3.6 V литиум батерија.Траење на батеријата : 2 години (зачувани и да се користат, под нормална температура средина).Заштита одделение : IP65. Температурата мерен опсег : -30℃~+70℃Температура на точноста : ±0.3℃ (-20~+40℃), ±1℃ (други);Резолуција : 0.1℃тип на Сензор : Внатрешни NTC thermistor Memory капацитет : 16000 читања (МАКС) Log интервал : 10 сек ~ 24 час.Алармот тип на : слободен/cumulative Alarm прагот : default (уредувачки)Податоци интерфејс : USB порт Извештај тип : PDF format Battery : еднократна употреба 3.6 V литиум battery Battery живот : 2 години (зачувани и да се користат, под нормална температура средина)Заштита одделение : IP65.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

6 Парчиња Автомобил Мини Куки Bling Автомобил Срце Облик на Куки Мултифункционален Автомобил Складирање Закачалки

Лесен за ракување : солза задниот филм и да ги нанесете на чиста површина, препорачуваме притиснете за 15

DEN 1867.20