• Новак
Б+W 67mm Портокал Леќи на Камерата Разлика Филтер со Мулти Отпорни Слој (040M)

Б+W 67mm Портокал Леќи на Камерата Разлика Филтер со Мулти Отпорни Слој (040M)

DEN 1266.48

Достапност
Достапно за нарачка

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.Умерена разлика се зголеми.Облаците се потпреме кон драматичен изглед.MRC слој 8 слоеви на страна.Земја на Потекло : Германија.Контраст Филтер за Црна и Бела Фотографија : ефектот од овој филтер се доста моќни.Тоа се затемнува виолетова и сина многу силно, силно зелена, тоа дури и се затемнува за жолто-зелена малку.Пејзаж - и архитектонски фотографии имаат зголемена, буквално "графички" спротивно на тоа, облаците на небото веќе изгледаат драматично.Бидејќи тонови на кожата се силно lightened во однос на зелени тонови на растенија, ова е фаворизирана филтер за голи фотографии на отворено, бидејќи тоа го зголемува контрастот помеѓу полесни тела и потемна пејзажи.Нејзините филтер фактор е приближно 4. Мулти-Отпорни Слој (MRC).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Табела Место Картичка, Велигден Шатор Стил Картички, Пакување од 25 Половина Пати Прием Место Картичка, Симпатична

【Премиум картичка акции】пакетот вклучува 25 парчиња на масата на прием на картички, кои се направени на

DEN 263.76

ЖУ-CL Внатрешни работи, Автомобил Светла, Led Автомобил Атмосфера Светилка, DIY Авто Амбиентална Светлина (Емитуваат

Шарени Амбиент Светлина може да биде се користат во дневната соба, маса, игра соба, спална соба, или со ав

DEN 758.40

СТП Кожа Вакцина Картичката во Држачот со Симпатична нилски коњ Отпечатоци,4 x 3 CDC Вакцинација Картичка Заштитник/Покрива

Спаси Сега : Купи 2 Пакети спаси $4 ID Носителот Големина : 4.8"x 4.1",погоден за 4 x 3"во CDC вакцина сертификат.Фун

DEN 263.76