• Новак
Umitive 5PCS/Set Бамбус Традиционален Кинески Calligraphy Четки Поставите Пишување Уметност Сликарство Материјали

Umitive 5PCS/Set Бамбус Традиционален Кинески Calligraphy Четки Поставите Пишување Уметност Сликарство Материјали

DEN 479.28

Достапност
Достапно за нарачка

Имајте коса 1 buc,волна, влакна 1 buc,weasel коса 3pcs , Jian Hao (Коза + Волк коса) L M S СВ 5pcs вкупно 10 парче/set Кинески Calligraphy Јапонски Канџи Sumi Цртање Четки ве Молиме прочитајте детали на фотографијата,Редовни скрипта во голема средината мали знаци На Кинески calligraphy четка е еден вид на традиционалното пишување и алатки за сликање во Кина Автентични Hu четка, четка мелница посебно на поддршка за некои познати calligraphy и сликарство academes.Многу лесно да се чисти и издржливи; само се кандидира на нив под топла вода, за миење на боја и користете ги прстите нежно преструктуирање четка косата. 2020 најновите стилови,собата е доволно за сите слики : бамбус/слива цвет/chrysanthemum/борови/lotus /peony/риба/пејзаж.Совршен подарок за Почетници и Љубовници, Многу добро за двете сликарство и calligraphy.Високо квалитетна професионална четки,Одлична изработка,Секој уметник треба да поседувате еден сет!!!. 头发材质:柔软规格:莲刷头发材质:羊毛毛笔型号:书法笔颜色:白棕笔筒材质:竹刷材质:羊毛.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Рачни Рутер Двојно Раб Прирачник Работ Виткање Машина Дрво Глава И Опашка Средување На Столар Хардвер Машина

Направени со индустриски одделение инженерство дизајн и материјали, овој сет на кроење tools е durably за год�

DEN 1368.72