• Новак
Амазон FBA Директна Термичка Превозот Labels 2 5/8 (2.625) X 1 - 2000 Година се Тркалаат По - Компатибилен со Neatoscan и Зебра Принтери (12 Пакет Брза Директна)

Амазон FBA Директна Термичка Превозот Labels 2 5/8 (2.625) X 1 - 2000 Година се Тркалаат По - Компатибилен

DEN 1007.76

Достапност
Достапно за нарачка

БРОДОВИ ВЕДНАШ! 12 ПАКЕТ - 2000 Директна Термичка Labels се Тркалаат По - Компатибилен со Neatoscan, Зебра, и каква било Директна Термичка 1" Core Печатач.Стандардна големина за FBA превозот.Директна Термичка Материјални средства без дополнителни трошоци и подесување време за панделки!.Оптимизиран за создавање FBA пратки со користење на сите тркалаат-фед FBA компатибилни програми.Со гордост се Направени од страна на Kenco во САД и BPA Free!.Превозот FBA?Тоа може да биде скучна работа.Sheeted етикети мора да биде рака-применува и типична името брендови брзо може да се додаде на цената.Овие Kenco директна термичка етикети се специјално обложени да се спречи smuding со нашите акции премија.Тие се печати лесно користење на голем број на софтвери и принтери и може да се rewound и се применува со тек-фед машина или рака applicators.Овие етикети се користи за општа намена, постојан лепило - додека е можно да се отстрани од производи, тие не се првенствено е наменет за отстранување - за повеќе лесно пренослив етикети, или термички трансфер етикети користејќи гајтан, ве молиме погледнете го нашиот други огласи!Овие етикети се директна термичка, што значи дека тие работат без потреба за панделки.Тие се компатибилни со било Зебра, Eltron, Godex, Datamax и многу повеќе кои се земе 1" Основни и може да се вклопи 2.625" ширина етикета.Dymo е забележлив исклучок на ова.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат