• Новак
Бруер АЛ A-Серија Големи Вратило Монтирани Tensioner, 1-1/2 го Понесе Дијаметар, 2-7/16 Ширина, 6 Рака Должина, 9-3/8 Домување Должина

Бруер АЛ A-Серија Големи Вратило Монтирани Tensioner, 1-1/2 го Понесе Дијаметар, 2-7/16 Ширина, 6 Рака Должина,

DEN 295.20

Достапност
Достапно за нарачка

Бруер Машина & Cid произведува tensioners, positioners, и idlers за моќ пренос индустрија.Прилагодлив се до idler за враќање на издолжена синџир или појас во неговата оригинална тензија.Прирачник tensioners бараат операторите да ја прилагодите навртки или да ја наместите делови како појас или синџир гасена се зголемува.Појас и синџирот tensioners намали појас или синџир гасена што се случува во сила пренос диск системи преку нормална работа.Фиксна tensioners мора да биде remounted со цел да се смени тензии на диск систем.Гасена намалува вози ефикасност и го намалува животот на диск компоненти.Оваа Бруер A-Серија универзална вози tensioner е прилагодлив се до idler за враќање на издолжена синџир или појас во неговата оригинална тензија.Компанијата, основана во 1944 година, е со седиште во Сент Луис, MO.Сплит база и заклучување со завртки за лесно движење и тесни стегање на вратило.Погоден за спарување да се направи snubber за глава и опашка pulleys.Контактирајте со производителот на производот осветленост.Појас и синџирот tensioners да помогне во одржување на точниот диск појас или синџир на тензија во систем со намалување на оваа гасена и пренесување на диск вртежен момент рамномерно, што резултира во намалување на бучавата и вибрациите и намалување на затегнувачки, макара, појас, или синџир носат. (Idler бунари и поставување јака не се вклучени.Тоа, исто така, работи во парови за да направи snubber за глава и опашка pulleys.) Тоа месеци до окно или студ за апликации без рамка член присутни.Автоматско tensioners применуваат напнатост како што е потребно преку употреба на телесната тежина, извори, elastomers, или компримиран воздух.Оваа tensioner е погоден за употреба со Бруер ТАКА-Серија на појавување на idler шахти.Вратило за монтажа прилог на окно или студ.Тие исто така го намалуваат ризикот од над-tensioning што постои со manual (рачно) retensioning операции.Tensioners се достапни во три категории : фиксни, прилагодливи, и automatic.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

СТП Кожа Вакцина Картичката во Држачот со Симпатична нилски коњ Отпечатоци,4 x 3 CDC Вакцинација Картичка Заштитник/Покрива

Спаси Сега : Купи 2 Пакети спаси $4 ID Носителот Големина : 4.8"x 4.1",погоден за 4 x 3"во CDC вакцина сертификат.Фун

DEN 263.76