• Новак
Прирачник Линеарна Фаза, мала Тежина Z‑Оска Линеарна Фаза на Одлични Перформанси за Обработка на Машини

Прирачник Линеарна Фаза, мала Тежина Z‑Оска Линеарна Фаза на Одлични Перформанси за Обработка на Машини

DEN 1994.40

Достапност
Достапно за нарачка

Dovetail водич, опрема ротација рачка за контрола, со висока точност, мазност, високо оптоварување на отпор, стабилна движење.Алуминиум материјал, мала тежина и силна, триење‑отпорни, тивко, отпорно на гребење, капка‑доказ и отпорни на корозија.Фино подесување лизгачки табела имаат стабилна структура, одлични перформанси и долг животен век.Се применува на оптичка опрема, апарати за мерење, phlx производство на опрема, тестирање машини, микроскопа, и фотографска опрема.Може да се користи за обработка на машините, обработка на машините, печатење машини и други.Функција : 1. Алуминиум материјал, мала тежина и силна, триење‑отпорни, тивко, отпорно на гребење, капка‑доказ и отпорност‑resistant2. Dovetail водич, опрема ротација рачка за контрола, со висока точност, мазност, високо оптоварување на отпор, стабилна movement3. Се применува на оптичка опрема, апарати за мерење, phlx производство на опрема, тестирање машини, микроскопа, и фотографски equipment4. Може да се користи за обработка на машините, обработка на машините, печатење машини и others5. Фино подесување лизгачки табела имаат стабилна структура, одлични перформанси и долга услуга life Specification : Предмет Тип : Z-Линеарни Оски Stage Material : Алуминиум alloy Sliding Табела Површина : Прибл. 40 x 40mm / 1.6 x 1.6 in Moving Износ : ± Прибл. 10мм / 0.4 in Withstand Оптоварување (N) : 9.8 Табела Должина Опсег Избор(L) : Прибл. 26 ~ 40mm / 1 ~ 1.6 in Table Ширина на Опсег Избор(W) : Прибл. 26 ~ 40mm / 1 ~ 1.6 во Пакет Листа : 1 x Z-Оска Линеарна Фаза.

Спецификацијата

Item Type:
Z-Axes Linear Stage
Material:
Aluminum alloy
Sliding Table Surface:
Approx. 40 x 40mm / 1.6 x 1.6in
Moving Amount:
± Approx. 10mm / 0.4in
Withstand Load (N):
9.8
Table Length Range Selection(L):
Approx. 26 ~ 40mm / 1 ~ 1.6in
Table Width Range Selection(W):
Approx. 26 ~ 40mm / 1 ~ 1.6in
Package List:
1 x Z-Axes Linear Stage :

Со стоката дадена додека купуваат

CYHO Ѓубре Торба Задебелена,без Мирис, Додаток за Полнење Во Канцеларија Соба;Училиштето;Хотелот;Хотелски;Тоалет;Вила,

Тоа не се валкани рацете поради рачен дизајн.Производот е течењедоказ и пукнаотпорни, бидејќи тоа е зас�

DEN 1314.72