• Новак
Floortex Ultimat Поликарбонат Стол Мат за Тешко Подови, 48 x 60, Правоаголни, со Усна, Јасни (AFRRLH48060)

Floortex Ultimat Поликарбонат Стол Мат за Тешко Подови, 48 x 60, Правоаголни, со Усна, Јасни (AFRRLH48060)

DEN 852.00

Достапност
Достапно за нарачка

На Floortex спектар има душеци специјално дизајнирани за различни кат видови, биро големини и со различни материјали за да одговараат на секој буџет.Ultimat душеци ќе им овозможи на убавината на вашата природна дрво подови да блесне преку неа, и да ги заштити од абење.Поликарбонат душеци се издржливи, направени од не-токсични материјали кои се 100% рециклираат.Ultimats се разноврсна, лесно да се движите и да се чисти, што ги прави совршени за широк спектар на употреба.Овие душеци се оган-отпорни, без мирис и лесно да се чисти.Floortex стол душеци за канцеларијата и домот канцеларијата за заштита на скапи теписи, дрвени или tiled подови од штетата предизвикана од канцеларија стол casters.Направени од страна на Floortex, Ultimat е името на брендот за транспарентни, јасни кат заштита душеци во Оригинал Floortex Поликарбонат.Најтешките и повеќето трајни мат достапни.Стол душеци од Floortex се направи се движат низ вашиот монитор простор полесно – вашиот стол casters планирам на површината, која може да се земе некои од вирус исклучување на вашиот нозете и грбот, како што работат.да не попуштат, навивам, dimple или бојата во нормална употреба.Широк спектар на форми обезбедува кат заштеда на решенија за биро области, прием области, висока нога сообраќај ходници, отпад бин области и голема повеќе.Произведени од Оригиналниот Floortex поликарбонат дека не е навивам, крек, бојата или мирис.Тие се идеални за сите области на канцеларијата и домот.Тротоарите може да се скапи - во оние области каде што не е тешка нога сообраќај, стол, движење или ризик од spillage, релативно мала инвестиција во еден висок квалитет Ultimat мат ќе помогне да се заштитат вашиот хард подови од штета, намалување на чистење на трошоците и зголемувањето на нивниот животен век.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат