• Новак
Хидролошки Hydroid - Компактен Комерцијални Реверзна Осмоза Систем

Хидролошки Hydroid - Компактен Комерцијални Реверзна Осмоза Систем

DEN 210.48

Достапност
Достапно за нарачка

Компатибилен Модел : За Аква Оптима Се Развива.Модел : Аква Оптима Се Развива.Hydroidu2122�- Компактен Комерцијални Реверзна Осмоза System The Hydroid е industryu2019s премиер компактен, преносни комерцијални вода филтер по прифатлива цена.Постигнат до 4.500 GPD (литри вода на ден) капацитет (помеша), или 3,000 GPD чиста RO вода.Не само што е Hydroid моќен, но тоа може да произведе 2 делови на производот 1 дел отпадна вода сооднос, што го прави најефикасен систем во својата класа.Нов, иновативен технологија за компактен систем со комерцијална перформанси.На Hydroid компактен комерцијални реверзна осмоза систем е дизајниран да работи на општинските град извори на вода и не се препорачува за добро извори на вода кои се многу тешко или имаат TDS (вкупно растворени цврсти материи) од над 500 PPM (parts per million).Факултативниот Анти-scalant комплет дизајниран за оние на градот или добро вода со покачена цврстина и/или висок TDS.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Деликатна Тестенини Производител на Електрична Тестенини Создателот Машина Нерѓосувачки Челик Тестенини Ролери

На производи од нашата продавница има многу карактеристики, повелете да ја посетите нашата продавница �

DEN 600.00