• Новак
AudioQuest - Црвена Река (XLR, 1.0 m)

AudioQuest - Црвена Река (XLR, 1.0 m)

DEN 4798.80

Достапност
Достапно за нарачка

Triple-избалансиран дизајн.Комерцијален метал-технологија на обработка штити жици површината на секоја фаза на цртање и изработка.Посебна земјата диригент.Тројна слој бучава дисипација систем.Црвена Река Северна форми во confluence на реки во Северна Дакота и Минесота но, неговата историја е Canadas.Азот-Инјектира Хард-Cell Пена за Изолација Азот-Инјектира Хард-Cell Пена за изолација се користи исклучиво во повеќето од Audio Quests видео и дигитална аудио кабли.Црвена Река во Северна Америка има два Црвени Реките Северна и Јужна.Солидна Совршен-Површина Бакар (PSC) Проводници Совршен-Површина Бакар има неверојатно мазна и чиста површина.Долго Зрно Бакар (LGC).За над 30 години Audio Quest е пионер во користењето на супериорен метали; сепак повеќето луѓе беа изненадени од овој огромен скок во перформансите.Тешко пена се користи бидејќи вкочанетост на материјалот овозможува диригенти во кабел за одржување на иста врска со едни со други, заедно со целосна должина на кабел што се гарантира дека карактеристична отпорност на кабелот е во согласност.PSC јасно супериорна претходната AQ метали, кои чинат над десет пати повеќе.На Mtis во 1869 година започна востание познат како Црвена Река Бунт со кој се соочуваат со предизвикот на Канадската влада довеле до формирање на покраината Манитоба.Кога висока чистота ниско-оксид бакар се чува како мека чиста и мазна како е можно тоа станува прекрасно ниска дисторзија диригент.Солидна проводници се основните кон постигнување на Црвениот Реки многу чист звук.Полиетилен со пена или дишните цевки insulate на проводници.Електрични и магнетни интеракција помеѓу насоки во конвенционална кабелот е најголем извор на нарушување често предизвикува малку валкани суров звук.Метал-Слој на Бучава-Дисипација Систем (НСД) 100% shield в.Црвена Река Norths раните доселеници беа Mtis чие потекло е француски и абориџини Канадски.Црвена Река на Југ е дом на многу народи; тоа што некогаш беше границата меѓу САД и колонијален Шпанија и денес претставува дел од границата помеѓу ривал држави Тексас и Оклахома.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Мебел за Домот Студентска Работа со Компјутер Стол, Прилагодлив Лифт Ротари Канцеларија Стол, Ергономски backrest,

Висина прилагодливи : седиште висина / длабочина можат да се прилагодат, може да се прилагоди со маса, пр�

DEN 1918.56