• Новак
SP1-50x50-G SMTpads, Големина 1, 50x50mil Влошки, Unplated Дупки на Теренот, Авион, 2 Двострано PCB, Големина 1 = 50 x 80mm (1.97 x 3.15 во)

SP1-50x50-G SMTpads, Големина 1, 50x50mil Влошки, Unplated Дупки на Теренот, Авион, 2 Двострано PCB, Големина

DEN 614.40

Достапност
Достапно за нарачка

Двострано високо-квалитетни FR4 стакло-епоксидни коло со unplated дупки.Плоштад SMT влошки за 0.050" центри за површинска монтажа компоненти. 1oz/ft2 бакар со анти-оцрни слој за лесно лемење.Доведе слободни и Ro HS се компатибилни. 0.031" (0.79 mm) дупки (unplated) за врски на земјата авион.Само внесете жица и лемење.Големина 1 = 50 x 80mm (1.97 x 3.15 во), 1/16" дебела (1.6 мм).Четири 0.125" монтажа дупки.SMTpads е текара коло со мрежа на влошки за 0402, 0603, 0805, 1206, SOT23, и други SMT делови.Мрежа од 42 мили плоштадот влошки за 50 мили центри овозможува SMT компоненти од различни големини и терени да се монтира.Поголем компоненти може да span влошки.SOIC (50 мили теренот) и НАТОПИ (100 мили теренот) интегрирани кола може да биде лемење директно до влошки без адаптери.Солидна основа авион на долната страна, обезбедува лесен начин да се направи земјата конекции.Постојат unplated дупки распоредени на секои 500 mils.За да направите врска до земјата авион, само внесете жица и лемење двете страни.Изградба Совет : за Лемење надолу едно влакно од 22 AWG заробени жица за да се направи песни, каде што им треба.Употреба на цврсти 22 AWG жица за високото тековната власт, и земјата песни.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат