• Новак
YeulionCraft самолепливи Свила Печатење на Екран Матрицата, Љубов Тема Обновливи Знак Stencils Мрежа Трансфери за Сликарство на Дрво Декорација DIY Т-Маица Ткаенина, Љубовни ?

YeulionCraft самолепливи Свила Печатење на Екран Матрицата, Љубов Тема Обновливи Знак Stencils Мрежа Трансфери

DEN 727.20

Достапност
Достапно за нарачка

"ЉУБОВТА Тема"Yeulion Craft висок квалитет самолепливи свила печатење на екран матрицата, Срцето камион, недостасуваш, бакни ме, направи најдобар, Љубов стрелка итн украсете го вашиот простор со шармантна збор stencils!. "Материјал Големина : 8.Лепило silkscreen трансфер Употреба и Грижа ①PEEL Лепило silkscreen трансфер, влечење права. ④REMOVE Внимателно отстранете лепило silkscreen трансфер,полека од површината. ⑤CLEAN Лепило silkscreen трансфер веднаш по употреба во топла вода, чистење нежно за да се спречи silkscreen пренос од streching.Затоа е можно да се работи за различни површини со користење на акрилик пигменти.На помали екрани се совршени за серија-карта во донесувањето одлуки, кои ви даваат готови картичка пред само со еден печати. "Повторливи Употреба"Печатење stencils имаат леплив назад што помага да се спречи боја од Крварење. ③PAINT Применуваат боја, а потоа го користите вашиот scraper или squeegee да нежно повлечете боја над вашиот дизајн, осигурете се залепи или мастило е влажно, а заврши апликацијата брзо.Кога отстранување на silkscreen трансфер, проверете боја покриеност.Осигурајте се да го отстраните silkscreen трансфер пред паста или мастило суши. ②PASTE Ставете ја вашата лепило silkscreen трансфер над вашата избрана површина, притиснете надолу се додека не стапчиња.Бојата на вашиот сопствен знак, богата вашиот живот и вашиот одмор.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат