• Новак
HOMCOM 23 Електричен Камин Вметнете за Дрвени Кабинет или Мантија Рамка, Вдлабнати Камин Грејач со Реални Најавите Пламен, и се Прилагодува Осветленоста, 1400W, Црна

HOMCOM 23 Електричен Камин Вметнете за Дрвени Кабинет или Мантија Рамка, Вдлабнати Камин Грејач со Реални Најавите

DEN 756.00

Достапност
Достапно за нарачка

ДРВО КАБИНЕТ со ИНСТАЛАЦИЈАТА САМО : Ние препорачуваме инсталација во дрвена кабинет или mantel рамка за најдобри перформанси.Не се инсталира директно во ѕид.Recommeded да имаат најмалку 0.75" јазот околу да се обезбеди соодветен проток на воздух околу грејач.РЕАЛНА ПЛАМЕН ЕФЕКТ : Овој електричен камин вметнете има реални изглед на гори дневник и пламен ефект да се донесе утеха на вашата соба, додека ужива во топлината.Пламен ефект може да се управува со или без топлина, заедно со 3 светлината опции за пламен.ПРИЛАГОДЛИВА КОНТРОЛА : Лесно да го вклучите или исклучите камин вметнете и да ги прилагодите јачината на светлината од пламените јазици со копчиња на каминот или далечинскиот управувач.ТОПЛО ВАШАТА СОБА : Со моќност 1400 W, греење покриеност на овој електрични ѕид-монтирани камин е до 323ft2.Опремен со безбедносни термички shut-исклучување на уредот, кога температурата на челична рамка во внатрешноста на домот, огништето достигне 185 степени, моќта автоматски ќе се исклучи за да се спречи огнот штета.УБАВА ОРКЕСТАРОТ : Ова камин вметнете грејач дава изглед на нежно се тркала пожар што може да се користи со или без топлина функција, па можете да уживате визуелниот за време на потоплите месеци.Поминете некое квалитетно време во топол сјај на танцување со оган овој HOMCOM електричен камин insert (внеси).Каминот вметнете може да биде совршено инсталирани на вашиот дрвени кабинет во дневната соба како грејач или декоративен дел со без топлински за амбиент.Дрво се најавите со реални пламен да го фати шарм на дрво за горење камин.Далечински управувач за удобен операција со греење функција и 3-ниво прилагодува осветленоста, така што можете да ги персонализирате според вашите удобност и расположение.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат