• Новак
Burco Лево и Право Загрева Огледало Стакло w/Моторот Планината за 14-16 ProMaster

Burco Лево и Право Загрева Огледало Стакло w/Моторот Планината за 14-16 ProMaster

DEN 1723.20

Достапност
Достапно за нарачка

Овој пакет вклучува Burco дел #'s : 4552 HRSG & 5593 HRSG.Право огледало дијагонала димензија мерки 12 инчи (Најдолго дијагонални димензии од врвот агол на спротивната долниот агол).Левата огледало дијагонала димензија мерки 12 инчи (Најдолго дијагонални димензии од врвот агол на спротивната долниот агол).Содржи пред-применета топлина мрежа и за пре-применета моторни монтирање.Направен во САД.Burco замена огледало стакло е со врвен квалитет и ги доставува на изведбата, изгледот и јасност што ви е потребно за оптимално гледање.Не се решат за помалку!Сите Burco Замена Автомобилската Огледало Стакло е составен од висок квалитет стакло произведени во САД со користење на високо-крај CNC опрема која ги исполнува или го надминува ОЕМ спецификации.Burco Замена Автомобилската Огледало Стакло е доста лесно да се инсталира и огледало силуета и целосни инструкции се испечатени на задната страна на кутијата.Секој Burco Замена Автомобилската Огледало Стакло е точно одговара на вашиот постоечки огледало.Тоа значи дека ќе има иста големина, форма, се наведнувам и карактеристики како вашата оригинална фабрика ОЕМ mirrror.Одговара на следниве возила : 2014-2016 Ram Pro Master 1500 Base2014-2016 Година Ram Pro Master 2500 Base2014-2016 Година Ram Pro Master 3500 База.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат