• Новак
Близнаци 01-28906 Двојна Задржување на Резервоар за Хемиски Хранат Системи, 15 Литри; Природни

Близнаци 01-28906 Двојна Задржување на Резервоар за Хемиски Хранат Системи, 15 Литри; Природни

DEN 9833.76

Достапност
Достапно за нарачка

Материјал : полипропилен.Штекер врски : 1" и 2" npt(f).Волумен (gal) : 15. Висина (cm) : 68.58. Надворешниот дијаметар (od) (inchshort) : 19.5. Овие хемиски отпорни на полипропилен тенкови функција тешки-должност ѕид за изградба на течност со специфична тежина од 1,5. Резервоарот на врвот доаѓаат опремени со интегрален пумпа монтажа платформа оценет да 240 lb (113 kg) - лесно монтирање тешки премерување пумпи или миксери директно на резервоарот капак.Тенкови дојде стандард со 8 инчен vented пресврт-на капакот, 1 инч или 2 инчен NPT) spinwelds, Плус пумпа за вшмукување конекција за 3/8 инчи OD цевки, или 1/2 инчи OD цевки кога grommet е отстранет.Надминува ЕПА средно задржување барања (49 ЦФР).

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат