• Новак
АА-SUPERTHERM 195 Среден коефициент на Топлинска Спроводливост Епоксидни Лепила 2 Дел RT Лек Staking Епоксидна 5gm Торбичка

АА-SUPERTHERM 195 Среден коефициент на Топлинска Спроводливост Епоксидни Лепила 2 Дел RT Лек Staking Епоксидна

DEN 479.76

Достапност
Достапно за нарачка

0 °F 5000 кп Специфична Тежина, мешани 1.Коефициент на топлинска Спроводливост 13.2 µin/во°F На RT Цврстина, Брегот на Слоновата 80 Лепило Обврзници Сила 1700 psi ТЕРМИЧКИ СВОЈСТВА коефициент на Топлинска Спроводливост 13.Вискозност на 25 °C, 77.9 BTU-во/hr-ft2-°F Стакло Транзиција Темп, Tg 54.АА-SUPERTHERM 195 обврзници лесно на себе и да метали, силициум, алумина, сафир и други керамика, стакло, пластика, и многу други материјали кои, поради својата коефициент на термичка експанзија обезбедува добар натпревар и за оние материјали во текот на еден прилично широк температура опсег.2 µin/во°F Во RT. Лек време 120-240 минути Во 65°C или 1440 минути При 25°C, ETC, линеарна 22.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат