• Новак
THINBIT 3 Pack LGPT062D2L 'L' Серија, Соголени Карбид, Разделба Вметнете за Челик, Леано Железо и Челик со Прекината Намалувања

THINBIT 3 Pack LGPT062D2L 'L' Серија, Соголени Карбид, Разделба Вметнете за Челик, Леано Железо и Челик со

DEN 1176.00

Достапност
Достапно за нарачка

Видете Преземање подолу објект фотографии за детални информации за производот, технички информации и компатибилен toolholders.Тесен paints намалување на материјалните загуби и дел девијации.Совршен за скапоцени метали, тенок ѕид цевки и мал дијаметар делови.Намалувања флеш да collet лице или рамо на главната вретено страна користење M04 или под-вретено страна користење M03. Се користи за разделба солидна акции до 1.000" или цевки, со дебелина на ѕид до .500".Соголени DURA-MAX 2000 карбид разделба вметнете за челик, леано железо и челик со прекината намалувања.Користење со Голема серија toolholders.Користете LH директно или RH 90 степени toolholder.Купи директно од THINBIT.МИЛО 'N ПРЕТВОРИ 3 Pack LGPT062 D2 L 'L' Серија, Соголени карбид, Разделба insert (внеси).500" длабочина на сечење.DURA-MAX 2000 е разноврсна и тешки под-micron жито карбид.Поради својата висока кратката руптура сила и казна жито структура, DURA-MAX 2000 врши и со прекината намалувања.Ова одделение се препорачува за намалување на челик, од леано железо и челик.Кајзерот Алатка Company, Inc.ги прави сите производи во Форт Вејн, Индијана и има над 50 години за производство на THINBIT производи.Нашите принципи се Квалитетни Производи, Брза Испорака и кои се занимаваат со Клиентите.Ве молиме Имајте во предвид : Конечната трошоците за превозот ќе се пресметува на работа врз основа на вредноста на сите THINBIT предмети се подредени.THINBIT, МИЛО 'N СВРТИ и DURA-MAX се регистрирани заштитни знаци исклучиво дозвола за Кајзер Алатка Company, Inc.во U. S. и/или други земји.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат