• Новак
Електронски Компоненти INA219 I2C GY-219 Bi-Directional DC Струја за Напојување на Сензорот Збег Модул - (Боја:Сина)

Електронски Компоненти INA219 I2C GY-219 Bi-Directional DC Струја за Напојување на Сензорот Збег Модул - (Боја:Сина)

DEN 217.44

Достапност
Достапно за нарачка

Боја : Сина.Опис на производот : Home Arduino Module Sensor Chips About Us Purple Blue NA219 може да се постигне во рамките на максималната грешка точноста 85 C температура се движат од -40 C на + 1% ,максимална форумот е 100 ув.Висока прецизност производи се комбинираат предностите на 12-битна резолуција.Овој модул може да се чувствува автобус напон спектар е 0 V до +26 V. Карактеристики : Пакет : SOT23 Working Напон 3~5 VSize : беа 25,5 x 22.3 mm Used за I2 C порта нула лебдат / двонасочно тековни / копче за следење сензор module Package се Вклучени : 1 x SOT23 INA219 Bi-directional DC Струја за Напојување на Сензорот Збег Модул DIY.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат