• Новак
Електронски Компоненти INA219 I2C GY-219 Bi-Directional DC Струја за Напојување на Сензорот Збег Модул - (Боја:Сина)

Електронски Компоненти INA219 I2C GY-219 Bi-Directional DC Струја за Напојување на Сензорот Збег Модул - (Боја:Сина)

DEN 217.44

Достапност
Достапно за нарачка

Боја : Сина.Опис на производот : Home Arduino Module Sensor Chips About Us Purple Blue NA219 може да се постигне во рамките на максималната грешка точноста 85 C температура се движат од -40 C на + 1% ,максимална форумот е 100 ув.Висока прецизност производи се комбинираат предностите на 12-битна резолуција.Овој модул може да се чувствува автобус напон спектар е 0 V до +26 V. Карактеристики : Пакет : SOT23 Working Напон 3~5 VSize : беа 25,5 x 22.3 mm Used за I2 C порта нула лебдат / двонасочно тековни / копче за следење сензор module Package се Вклучени : 1 x SOT23 INA219 Bi-directional DC Струја за Напојување на Сензорот Збег Модул DIY.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Детето роденден Адвент Календар,Диносаурус Доаѓањето Подарок за Деца со 24 Изненадувања,Кои Вклучуваат 22 Диносаурус

【Ќе Добиете】:22 Диносаурус и 2 Мини Поп Fidget Играчки Keychain.Тоа е Одбројување Одмор Подарок за Зголемување

DEN 119.76