• Новак
RF Тавански Вентилатор Далечински Управувач за Полнење, Брзината на Вентилаторот и ON/Off Контрола на Вентилатор, Вентилатор, Светло ON/Off Контрола, УЛ Заверена

RF Тавански Вентилатор Далечински Управувач за Полнење, Брзината на Вентилаторот и ON/Off Контрола на Вентилатор,

DEN 1535.76

Достапност
Достапно за нарачка

Добро за сите AC таванот фанови.Две оптоварување излези, еден за контрола на вентилаторот и уште еден за контрола на светлата.Три фан на брзини : H/M/Л. ABS-V0 пламен отпор материјал.Елегантен дизајн и висок квалитет на изградба.Оваа тавански вентилатор далечински управувач за полнење користи 433.92 MHz радио фреквенција (RF) контрола на технологијата.Тоа се состои од далечинскиот управувач и правоаголна форма приемник.Далечинскиот управувач е управувана од страна на 6 F22 9 V батерија, може да биде рачно и преносни или ѕид со монтирани на ѕид заградата.Приемникот е да се биде инсталиран во крошна на тавански вентилатор.Тој е дизајниран за лесна инсталација и работа.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат