• Новак
Craftmade UCIXL-2000 Фан Додаток Универзална Интелигентни Контроли мобилен Телефон Далечински со Приемник за Моторни 188x25mm или Поголеми, 3-Брзина 1.5-Засилувач, Црна

Craftmade UCIXL-2000 Фан Додаток Универзална Интелигентни Контроли мобилен Телефон Далечински со Приемник за

DEN 1999.20

Достапност
Достапно за нарачка

УНИВЕРЗАЛНА ИНТЕЛИГЕНТНА КОНТРОЛА ДЕТАЛИ : Вклучува мобилен телефон и 12 V Батерија.СПЕЦИФИКАЦИЈА : 3 Брзина и Светлина Затемнување за 188 x 25мм или Поголем Мотор Фанови.НАСОКА ЗА КОРИСТЕЊЕ : Не може да се Користи на Скатен Таванот.КОМПАТИБИЛНОСТ : За Craftmade Фанови Употреба.Замена Центар претвора Фан на ИДЕНТИЧЕН систем.Брзината на вентилаторот на вредноста, насока и интензитет на светлина (за не-CFL светилки).Види Нарачување Водич подолу за system тоа е право или вие.ИДЕНТИЧЕН = Полни и Системот за Учење : И предавателот и приемникот нема DIP прекинувачи и предаватели се доделуваат единствен идентификатор код.ICS2 = Делумно Системот за Учење : Предавателот има традиционалните 4 DIP прекинувачи, но приемникот има учење функција да научат switch поставување на предавателот.Нови Clamshell систем им овозможува на еден предавател да функционира како ниту еден ѕид контрола или рачен далечински управувач.Само додадете CLAMSHELL-ИДЕНТИЧЕН или на ИДЕНТИЧЕН-ЅИДОТ (Full Учење) или ICS2-ЅИД (Делумно Учење) да се создаде Рачни Далечински Управувач.До 3 ИДЕНТИЧЕН предаватели може да се користи на ИДЕНТИЧЕН конверзија систем.

Спецификацијата

3 Speed and Light Dimming for 188 x 25mm or Larger Motor Fans :

Со стоката дадена додека купуваат

Fansipro Клуч Висока Цврстина, Додаток Колекции На Отворен простор Патување; Училиштето; Хотел; Ресторан; Фабриката;

Таа е неопходна алатка во инсталација и одржување на опремата.Применливи прилики : авто поправка, одржу�

DEN 252.00