• Новак
DURAMIC 3D PLA Плус (PLA+) Филамент 1.75 mm Црни Црвениот Руж, 3D Печатење со Вжарено Професионални Тешки PLA Плус 1.75 mm Димензионални Точност +/- 0.05 mm, 1kg Гајтанот

DURAMIC 3D PLA Плус (PLA+) Филамент 1.75 mm Црни Црвениот Руж, 3D Печатење со Вжарено Професионални Тешки PLA

DEN 623.76

Достапност
Достапно за нарачка

На filaments остане на истата формула и квалитет како порано.Пакетот Вклучува : 1 x 1kg Гајтанот на 1. Ве молиме бидете сигурни дека вашата изгради плоча е правилно levelled пред печатење.Duramic 3 D, Вашиот Сигурен ефективни Одат-да Filaments Бренд!Она што е Duramic 3 D е гаранција?Duramic 3 D гарантира ризик, купување, ќе се добие еден месец пробен, квалитет на живот ветување и парите назад услуга ако не сте 100% задоволни, заедно со професионална отстранување проблеми од техника тим за поддршка.04 мм, 99% ±0.05 Толеранција : 100% ±0.USER-FRIENDLY & КОМПАТИБИЛНИ - Универзална компатибилност со различни FDM 3 D принтери во пазарот.02 mm се Препорачува Млазницата Temp : 220±10°C (410℉ - 446℉) Загрева Кревет Temp : 25°Ц - 60°C (77℉ - 140℉) Брзина на Печатење : 40-80mm/s Совети : 1.Картон гајтанот е направен на компримиран рециклираната хартија, која е научна повторна употреба на рециклирани материјали.ТОЧНИ&во согласност со ДИЈАМЕТАР - Duramic користи дигитални caliper систем кој се мери со дијаметар од 5000 пати/s и да се прилагодува на нив автоматски, со толеранција 100% ±0. Ве молиме печат недовршени гајтанот во resealable торба со desiccant да се избегне влажност. Ве молиме да се стави крај на филамент цврсто во складирање дупки за да се спречи заплитане прашања поради лабава или бие гајтанот.ЏЕМ-FREE& МАЗНА ПЕЧАТЕЊЕ - Duramic 3 D PLA плус филамент карактеристики единствена патентирана Џем-слободна технологија и 100% vacuumed пакет во resealable со desiccant, што го прави без простор за затнување и жуборот.75 mm PLA Плус filaments, 1 x Resealable торба со desiccant за подобро складирање на недовршени гајтанот.РИЗИК-БЕСПЛАТЕН СЕРВИС и ПАКЕТ - Она што ќе добиете : од Еден месец пробен, Квалитет на Живот Ветување и Парите назад Услуга ако не сте 100% задоволни.04 мм, 99% ±0.2 lbs) Дијаметар : 1.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

N / Б Лава Змеј Јајца, Сон Кристал Смола Транспарентен Змеј Јајца, Исклучителен и Уникатен Рачно Резбани оган-Торба

Стане фокусотворено диносаурус градина уметност дефинитивно ќе стане фокусот на вашата градина оваа г

DEN 1747.20

Fansipro Клуч Висока Цврстина, Додаток Колекции На Отворен простор Патување; Училиштето; Хотел; Ресторан; Фабриката;

Таа е неопходна алатка во инсталација и одржување на опремата.Применливи прилики : авто поправка, одржу

DEN 252.00