• Новак
МИЛИОНИ ДЕЛОВИ 8pcs Бензински Мотор Цилиндри Компресија Тестер за Полнење за Мотоцикл Автомобил Камион

МИЛИОНИ ДЕЛОВИ 8pcs Бензински Мотор Цилиндри Компресија Тестер за Полнење за Мотоцикл Автомобил Камион

DEN 479.76

Достапност
Достапно за нарачка

Нашите цилиндар компресија тестер за полнење е професионална алатка за мерење притисок на бензински мотор цилиндри брзо и прецизно.Тоа е погоден за бензински мотори на мотоцикли, автомобили, камиони, atv настана, и сите други возила.Приклучоци : M10, М12, М14, M18 (Машки, Со "O" Ring).Функција : Компресија Мерач Тест Сет за Мотор Цилиндри Дијагностички Тестер.Компресија мерач усвојува гумени капак заштитени 3" големи бирате со двојна опсег на боја кодирани скала за лесна за читање.На рачни вршење на случај е направен од високо квалитетни ПВЦ, чува сите додатоци во место и ја штити мерачи за време на чување и transportion. 1. Направен од висок квалитет на легиран челик, пластика и гума материјал, издржлив и практични 2. Вклучува 14mm и 18mm искра plug адаптери 3. Адаптери за голем број на возила, искра plug видови/длабочините 4. Компресија мерач тест сет за мотор цилиндри дијагностички тестер 5. Мала тежина, лесно да се работи Спецификации : 1. Материјал : Легиран Челик; Пластични Маси; Каучук 2. Боја : Црна; 3. Димензии : (12.20 x 8.27 x 2.56)" / (31 21 x x 6.5)cm(L x W x H); 4. Тежина : 33.16 мл / 940g; 5. Функција : Компресија Мерач Тест Сет за Мотор Цилиндри Дијагностички Тестер 6. Адаптери за голем Број на Возила : Искра Plug Видови/Длабочините 7. Вклучува 1 : 2 Гума Конуси Завршува за Брза Проверка (Нема Потреба да се Нишка во Главата); 8. 3" Мерач има Двојна Боја Скала со : 0-300 PSI, 0-20 9 k Pa. Приклучоци : M10, М12, М14, M18 (Машки, Со "O" Ring) 10. Вклучува 2 : 14mm и 18mm Искра Plug Aapters Адаптери Информации : M10*1.0 Адаптер М12*1.25 Адаптер M14*1.25 Адаптер M18* 1.5 Адаптер; Забелешка : пакет боја црвена сина случаен испорака, производ во боја во согласност!Пакетот Вклучува; 1 x Цилиндар Мерач на Притисок 1 x Долга Цевка 2 x Метални Цевки 4 x Метал Adapetrs.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Fansipro Клуч Висока Цврстина, Додаток Колекции На Отворен простор Патување; Училиштето; Хотел; Ресторан; Фабриката;

Таа е неопходна алатка во инсталација и одржување на опремата.Применливи прилики : авто поправка, одржу�

DEN 252.00

N / Б Лава Змеј Јајца, Сон Кристал Смола Транспарентен Змеј Јајца, Исклучителен и Уникатен Рачно Резбани оган-Торба

Стане фокусотворено диносаурус градина уметност дефинитивно ќе стане фокусот на вашата градина оваа г�

DEN 1747.20

RF Тавански Вентилатор Далечински Управувач за Полнење, Брзината на Вентилаторот и ON/Off Контрола на Вентилатор,

Добро за сите AC таванот фанови.Две оптоварување излези, еден за контрола на вентилаторот и уште еден за �

DEN 1535.76