• Новак
Makeblock mBot Кодирање Робот за Полнење, Учење & Едукативни Играчки за Децата да Научат за Роботика, Електроника и Програмирање Додека Играте, Образовни Подароци за Момч?

Makeblock mBot Кодирање Робот за Полнење, Учење & Едукативни Играчки за Децата да Научат за Роботика, Електроника

DEN 1751.76

Достапност
Достапно за нарачка

【Влез на ниво на Кодирање Робот за Почетници】Наменета за учење на електрониката, роботиката и програмирање во едноставен и забавен начин, m Bot е одличен образовни робот играчка.Од нула до Arduino, тоа им помага на децата да научат програмирање чекор по чекор преку интерактивен софтвер и богата вежби. 【Богата Упатства за Програмирање】Makeblock нуди богата вежби, достапни и на онлајн заедницата и кодирање картички (вклучени).Поврзуваа со 3 слободни Makeblock апликации, и m Block софтвер, деца можат да уживаат во далечински управувач, се игра на програмирање игри, и програма со m Bot.Тоа е лесно за вашите деца за да започнете кодирање со mbot. 【Лесно да се Зграда】m Bot МАТИЧНИ зграда за полнење може да биде лесно изграден во рок од еден час со само еден шраф.Децата ќе научат повеќе за електроника, машини, и роботиката компоненти преку градење.Исто така можете да играте како далечински управувач за автомобил со своите мулти-функции : линија-го следи, пречка избегнување и така натаму. 【Креативни Робот со додаток на Пакети】Конфигурација со отворен код систем, m Bot е компатибилен со богата add-on пакети.Оваа МАТИЧНИ играчки може да биде поврзан со 100+ електронски модули и 500+ делови од Makeblock платформа, само за да го прилагодите вашиот m Bot!. 【Одличен Подарок за Деца】Изненадување на вашите мали Деца со супер кул DIY роботиката колекции и да им се откријат тајните на програмирање и електроника.Е добро спакуван, тоа е совршен за учење&образовни играчка подарок за момчиња и девојчиња за Роденден|Децата Ден Божиќ|Ханука|Велигден|МАТИЧНИ|Летен Камп Активности|назад на училиште|Домашна Забава Време.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Домашно милениче Превозникот Жирафа Акварел Поздравниот Илустрација Мека Еднострани Милениче Патни Превозници

8 во / 43x26x30 cm Материјал : мачка или куче превозникот усвојува високо квалитетни Оксфорд ткаенина ткаени

DEN 859.20

Домашно милениче Превозникот Апстракт Слатки Кучиња Шема Мека Еднострани Милениче Патни Превозници за Мачки,Кучиња

Преносни и Перат : Оваа мачка превозникот е лесно да се носат и продавница,пријатна руно милениче креве

DEN 1132.80

Svopy Магнетни Сува Избришете Одбор-Преносни Алуминиумска Рамка Табла со Пенкало Фах Ѕид Монтирани Порака Презентација

Спецификации.оваа совршена големина табла има голема помош за раководители, наставници, ученици, студе

DEN 2304.00