• Новак
Топол воздух пиштол,Преносни Мини Топлина Пиштол Намали Заврши за Втиснување, Мулти-Цел Рака Држете Втиснување Топлина Алатки DIY Алатка за Занаети 110V/220V 300W (220V)

Топол воздух пиштол,Преносни Мини Топлина Пиштол Намали Заврши за Втиснување, Мулти-Цел Рака Држете Втиснување

DEN 359.76

Достапност
Достапно за нарачка

*Материјал : високо квалитетна ABS пластика на топлина пиштол тело и нерѓосувачки челик внатре, едноставна и издржливи.НИ 110 V стандард, можете да го користите директно. *Големина : 24*2.5 cm / 9*0.97 инч.топлина мијалник беше поставена во двете лево и десно страни, внатрешната температура на топол воздушен пиштол е намалена, и услугата животот е продолжено. *На temprature не може да се прилагоди, но тоа може да се постигне на околу 200°C / 390°F рок од неколку секунди abstractly кога се работи како шарм.ве молиме да не го користите over10 минути во едно време, само исклучи за да се излади потоа го вклучите за да работи континуирано. *Широко се користи : топлина shrinkable таблети, DIY рачно изработени керамички глина греење глина, гума глава конвексни во прав, врежана во прав.Забелешка : ако не сте 100% задоволување со објектот,ве молиме љубезно ве молиме да ги споделите со нас тука.ние ќе се реши тоа за што побрзо.Карактеристики на производот : Мини 300 вати топлина пиштол.Брзо и лесно да се користи за мулти-функција DIY работи.Удобни и лесни топлина пиштол, идеален за топлина се смалуваат цевки, втиснување и сушење различни бои, лепила, и мастила.Вграден-во мирување за само-поддршка и табела врвот употреба.Спецификација : Материјал : ABS Пластика Должина : околу. 24cm Моќ Кабел : прибл. 1m Работа темп. : 200 ℃ Моќност : 300 W Напон : 110 V 50-60 HZ Тежина : околу. 310g Приклучок Тип : НИ plug/ЕУ приклучок Пакет Вклучува : Топлина Пиштол x1 Упатство (англиски) x1 Инструкции : Моќ на топлината на воздухот алатка.Држете го производот како што е прикажано на не допира жешка млазницата.Имајте 5-6cm растојанието помеѓу топлина алатка и објектот.Предлагам не постојано го користат повеќе од 10 минути за да се спречи прегрее.

Спецификацијата

Material:
ABS Plastic
Length:
approx. 24cm
Power Cable:
approx. 1m
Working temp.:
200 ℃
Power:
300W
Voltage:
110V 50-60HZ
Weight:
approx. 310g
Plug Type:
US plug/EU plug
Package Includes:
Heat Gun x1 :
Manual (English) x1 :
Instructions:
Power on the heat air tool. :
Hold the product as shown on the not touch the hot nozzle. :
Keep 5-6cm distance between the heat tool and item. :
Suggest do not continuously use more than 10 minutes to prevent overheated. :

Со стоката дадена додека купуваат

YZZQ 10 Парчиња Плочка Пенкало Ѕид инјекциска смеса Боја Пенкало Плочка Поправка Пенкало Рефил Ѕид Јазот инјекциска

✔️Оваа плочка инјекциска смеса Маркер Пенкало за чистење и враќање на плочка инјекциска смеса и ги ост

DEN 311.76

Ѓубре Може да не ' Рѓосувачки Челик Сортирање Ѓубре Може да Плоштадот Домаќинство Подножјето на Возилото Ѓубре

Едноставен стил, погоден за различни затворен сцени, додавајќи чувство на удобност на живот.Голем капац

DEN 2783.04