• Новак
HPS 1/2 ID, 12 Должина, Силикони Спојка Цевка Цевка, Висока Темп 4-Ply Засилен, 100 Psi Max. Притисок, 350F Max. Температура, ST-81096-BLK, Силикони, Црна

HPS 1/2 ID, 12 Должина, Силикони Спојка Цевка Цевка, Висока Темп 4-Ply Засилен, 100 Psi Max. Притисок, 350F

DEN 436.08

Достапност
Достапно за нарачка

Црево внатре дијаметар : 1/2 инч.Максимален работен притисок : 100 psi.Температурата опсег : -65 сте.С до +350 сте.F (177 сте.C).Дебелина на ѕид : 5 Mm.Силиконски црева не е компатибилен со гориво или масло; сепак тоа е компатибилен со воздух, вода и анти-замрзнување како што coolant.Ги задоволи и надмине Saej20 индустриски стандарди, идеален за тешки притисок конекции и обезбедува одлична отпорност на висока температура апликации.HPS силиконски црева е поддржан од страна на HPS перформанси производи се ограничени доживотна гаранција.HPS црна 1/2 инчи (13mm) ИДЕНТИФИКАЦИЈА со 1 нога Должина висока Темп 4-ply засилен силикони спојка цевка цевка (максимален работен притисок : 100 psi.Максимална температура оценка : 350 F) ги задоволи и надмине SAEJ20 индустриски стандарди, идеален за тешки притисок конекции и обезбедува одлична отпорност на висока температура апликации.Дебелина на ѕид : 5mm.Температурата опсег : -65 степен С до +350 степен F (177 степен C).УВ и озонската отпорни.HPS перформанси силикони директно спојка црево е дизајниран и конструиран да ги исполни високите перформанси барањата утврдени во различни индустриски стандарди, како што се автомобилскиот Тркачки индустрија, Турбо дизел пикап камион, тешки опрема и машини, сопствен систем за ладење, DIY Турбо интеркулер цевки изработка, комерцијални trucking, автобуси и тренери, морски, воени возила, aerospace, генератори, земјоделски трактори, и општи изградба.Силиконски црева не е компатибилен со гориво или масло; сепак тоа е компатибилен со воздух, вода и Анти-Замрзнување како што coolant.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

CESULIS Две-Контраст Боја во Боја Пен Носителот Десктоп Складирање Кутија Биро за Статистика Организатор Додатоци

Стави прекрасен пишување во пен носителот, двебоја десктоп пен носителот.Затворена дизајн, стабилни, по

DEN 287.76

Топол воздух пиштол,Преносни Мини Топлина Пиштол Намали Заврши за Втиснување, Мулти-Цел Рака Држете Втиснување

*Материјал : високо квалитетна ABS пластика на топлина пиштол тело и нерѓосувачки челик внатре, едноставн

DEN 359.76

Ѓубре Може Да Отворен Пластични Ратан Корпата За Ѓубре Парк Хотел Лоби Канцеларија Корпата За Ѓубре Голем Капацитет

Материјалот е со висок квалитет, еколошки, се чувствува добро и издржливи, погоден за дневна соба, кујна,

DEN 2068.80