• Новак
XUXUWA Модул, Пакување од 1 Вклучете Модул Дигитален Сензор на Допир Капацитивни

XUXUWA Модул, Пакување од 1 Вклучете Модул Дигитален Сензор на Допир Капацитивни

DEN 784.80

Достапност
Достапно за нарачка

Добредојдовте на покровители, ве молиме да бидат сигурни да се избере производи.43inch - Копчето Тип : Latch Тип C - Работен Напон : DC 2.Добредојдовте , каде што Милиони на нови објекти се на чекање за вас да го купи и да се надеваме дека ќе се видиме повторно.- Не се погодени од временските суви и влажни, на телото на отпорот промени,итн.Не се погодени од временските суви и влажни, на телото на отпорот промени,итн.Повеќе лесен за употреба и не ќе се истроши.Опис : - не се бара директен контакт со метал,кој може целосно да се елиминира безбедносни опасности.Спроведување на копчињата во производот школка, заменете механички копчето надградба на производи.002 ма - Копчето : 0.- Suitablefor LED светло допир, изолирани допир прекинувач, играчка тело сензор за детекција,допир-тип игра додатоци, наместо да вклучите функцијата.2 V-5 V (батерија-погон)- Работат на струјата : Мирување : 0.

Спецификацијата

- Product:
Capacitive Touch Switch Module
- Size:
15.4x11mm/0.61x0.43inch
- Button Type:
Latch Type C
- Working Voltage:
DC 2.2V-5V (battery-powered)
- Working Current:
Standby
- Button:
0.025mA
- Isolation Medium:
Glass, Acrylic, Plastic,etc.
- Isolation thickness:
≤8mm
- Working environment:
-40~85℃
Package Includes:
1 Piece Capacitive Touch Sensor Module :
1. When installing, make sure that the isolation media and the touch surface fit closely and fixed! :
2.With High sensitivity of the product, the air can touch the surfacearea at a distance of about 6mm,if you do not use isolation media,besure to keep your hands away from a long distance when testing(more than10mm best). :
Welcome to patrons, please rest assured to choose products. If you have any questions, please contact us in time via email, we will answer you within 24 hours. :

Со стоката дадена додека купуваат

CESULIS Две-Контраст Боја во Боја Пен Носителот Десктоп Складирање Кутија Биро за Статистика Организатор Додатоци

Стави прекрасен пишување во пен носителот, двебоја десктоп пен носителот.Затворена дизајн, стабилни, по

DEN 287.76

Ѓубре Може Да Отворен Пластични Ратан Корпата За Ѓубре Парк Хотел Лоби Канцеларија Корпата За Ѓубре Голем Капацитет

Материјалот е со висок квалитет, еколошки, се чувствува добро и издржливи, погоден за дневна соба, кујна,

DEN 2068.80