• Новак
Backychu Комерцијални Charbroiler Природен Гас Charbroiler со Течен Пропан Конверзија Комплет, Countertop Нерѓосувачки Челик 36 Инчи Светли Char Бројлери, 105000 BTU

Backychu Комерцијални Charbroiler Природен Гас Charbroiler со Течен Пропан Конверзија Комплет, Countertop Нерѓосувачки

DEN 4799.76

Достапност
Достапно за нарачка

[ПРИЛАГОДЛИВИ & РЕВЕРЗИБИЛНА ЛЕАНО ЖЕЛЕЗО ВРАТА] 3 прилагодливи височини со делот дизајн ви овозможи да се меша и натпревар paints да се приспособат на различни видови храна, и лесно да се чисти. [ГОЛЕМА ГОТВЕЊЕ ПЕРФОРМАНСИ] Овој комерцијални charbroiler кој (3) 30,000 BTU "U" ФОРМА режач, 10 ga.Нерѓосувачки Челик deflects топлина кон готвење површината за доследна и квалитет на готвење. [СТОИ & ПРИЛАГОДЛИВИ ПИЛОТ СВЕТЛИНА] природен гас charbroiler е опремен со пилотите за размена на инстант лесно палењето на прилагодливи пилот светлина, може да биде осветлена од предната страна на комерцијалните charbroiler. [ЕФИКАСНА КОНТРОЛА] Секој snap-акциски контроли самостојно работат на горилници, ќе ви овозможи да се целосно контрола на температура поставувања за најдобро одговара на вашиот готвење задача. [РАЗНОВРСНА и USER-FRIENDLY] Countertop дизајн заедно со прилагодливи не-пропадна нозе и страни нота чувари го прави овој комерцијални charbroiler идеален скара опрема за ресторан, хотел, супермаркет, и прехрамбената индустрија.Нашите charbroiler серија се достапни во 12", 24", 36",48" ширини, стабилна конструкција, континуирано производство, а на операторот-friendly контроли, може да ги исполни сите комерцијални готвење барања!Континуирано 35,000 BTU излез по режач обезбедува дури и топлина за тешки-должност 10 мерач нерѓосувачки челик radiants.3 висина позиција леано железо решетки овозможува готвење различни производи и температури.Прилагодливи прирачник гас контроли се обезбеди лесно и безбедно работење.Пилот светлина, може да биде осветлена од предната за леснотијата на користење.Имаме локална складишта во КАЛИФОРНИЈА, каде што може да оди и ги собереш вашите елементи.Се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Gaeirt Конверзија Модул 0-5V PWM Сигналот на Напон Напонот Конвертор за Сигнал Интерфејс за Комутација за Индустриска

1 Овој модул може да се конвертира 0100% PWM дигитален сигнал во аналоген сигнал 2 Влезниот дигитален сигнал

DEN 1694.40