• Новак
20pcs x 100ml LDPE Празни Squeezable Течни Dropper Шишиња Око Намалувањето Контејнери со Мешан КПД Капи Слободни Funnels Pipettes Празно Labels

20pcs x 100ml LDPE Празни Squeezable Течни Dropper Шишиња Око Намалувањето Контејнери со Мешан КПД Капи Слободни

DEN 263.76

Достапност
Достапно за нарачка

ПАКЕТ 20 шишиња + 20 капи + 20 plug совети + 2 pipettes + 1 лист labels (испраќаат расклопуваат).Материјал : LDPE semitransparent шише, пластични совет и КПД Дете отпорни капи, кој ќе се спречи Децата да се отвори лесно.Добро запечатување, посочи затка/совет, dropper може да биде добро контролирана.Се користи во многу области, како и лабораториски експеримент и домашна употреба за преземање на одредени волумен течност.За чување и издавање многу типови на течности вклучувајќи, масла, растворувачи, бои и така натаму.БЕЛЕШКА : Постојат малите делови чувајте ги подалеку од деца под 8 Години.СПЕЦИФИКАЦИЈА : Материјал : Шишиња направени од ПЕНП, и капаците се направени од PP Капацитет : Изберете големина треба Пакувањето се Вклучени : 20 пакети : 20 шишиња + 20 plug совети + 20 мешани капи + 5 funnels + 1 лист labels Ако ви треба одредена боја капи, ве молиме да ни остават порака.Ви благодариме.ТОПЛО TIPPS : -При инсталирањето на совет, притиснете надолу се додека не почувствувате тоа "предвремени" во местото за течење-слободен собранието.Caps се 2-парче дете отпорни затворање кои бараат вообичаените "push-долу и да стискаш" да се отстрани. -Ако има било какви прашања во врска со нашите производи, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас, ние ќе ви одговори што во рок од 24 часа. -Ние може да понуди подобра цена ако се направи една голема цел.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате директно.Имајте пријатен ден!.

Спецификацијата

Material:
 Bottles made of LDPE, and caps made of PP
Capacity:
Choose the size you need
Packaging Included:
20 packs:
  20 bottles + 20 plug tips + 20 mixed caps + 5 funnels + 1 sheet labels
If you need specific colour caps, please leave us message. Thank you. :
WARM TIPPS:
-When installing the tip, push down until you feel it snap into place for a leak-free assembly. :
The caps are a 2-piece child resistant closure that require the usual push-down and squeeze to remove. :
-If there is any question about our product, please no hesitate to contact us, we will respond you within 24 hours. :
-We can offer a better price if you make a big order. Please feel free to contact us directly. Have a nice day! :

Со стоката дадена додека купуваат

CESULIS Две-Контраст Боја во Боја Пен Носителот Десктоп Складирање Кутија Биро за Статистика Организатор Додатоци

Стави прекрасен пишување во пен носителот, двебоја десктоп пен носителот.Затворена дизајн, стабилни, по

DEN 287.76