• Новак
C Тестото Кука Замена за KitchenAid Миксер - K45DH Обложени Тестото Кука за KSM150 KSM90 K45SS, Тесто Прилог за Кујна Помош Тилт-раководител Лифт Стојат Миксери, Работа со 4.5 Четврти?

C Тестото Кука Замена за KitchenAid Миксер - K45DH Обложени Тестото Кука за KSM150 KSM90 K45SS, Тесто Прилог

DEN 335.76

Достапност
Достапно за нарачка

Fitment : Работа за Kitchenaid тилт-раководител лифт стојат миксери со 4.5 qt/5 qt сад, Одговара за K45 K45 SS KSM100 KSM103 KSM110 KSM150 KSM151 KSM152 KSM154 KSM155 KSM158 KMS75 KMS85 KSM88 KSM90 KSM95 KSM96 итн.Материјал : Ова тесто кука е алуминиум материјал во внатрешноста со емајл слој надвор, анти-оксидација и лесно да се чисти.Употреба : Мешање и месење doughs брзо и совршено ослободување рацете од месење.Совршен за : Мешање и месење леб doughs, пица тестото, тестенини тесто, квасец тесто, тестенини тесто, колаче тесто, пита тесто итн.Answer : ___________________________ Note : машина за миење Садови безбедно, но би сугерирал да го РАКА МИЕ САМО да го продолжи услуга време.Совети како да одлучите кој тип на тестото кука за купување : . 1) треба да се прави разлика сад големина на вашиот миксер. 2) се види дали миксер лифтови или tilts, тоа значи да потврдите дали вашата миксер Tilt-главата или сад-лифт. 3) Нашата K45 DH Обложени Тестото Кука работи со 4.5 Четвртиот и 5 Четвртиот Сад, Тилт-раководител Лифт Стојат Миксер. 4) Одговара за : K45 K45 SS KSM100 KSM103 KSM110 KSM150 KSM151 KSM152 KSM154 KSM155 KSM158 KMS75 KMS85 KSM88 KSM90 KSM95 KSM96 итн.

Спецификацијата

Fitment:
KSM150 KSM90 K45SS

Со стоката дадена додека купуваат