• Новак
Леб Печење Обезбедува Комплетен Сет (Black Edition), Бејкер Couche/Лен + Тесто Мат + Тесто Scraper + Леб Торба + Тесто Whisk + Бејкер Куцо со 4 дополнителни ножеви, За Sourdough Леб

Леб Печење Обезбедува Комплетен Сет (Black Edition), Бејкер Couche/Лен + Тесто Мат + Тесто Scraper + Леб Торба

DEN 479.76

Достапност
Достапно за нарачка

Совршен Подарок за Дома Пекарски : Леб Печење Продавала 6 компјутери set (Black Edition) вклучува сè што ви треба да се пече на вашиот сопствен уметничките леб, вклучувајќи домашен sourdough леб.Ова црно издание на luxe опрема со што ќе се зајакне својот почетен дизајн и целокупната кујна елегантност.Бесплатен Лен (26 инчи x 33 инчи) и леб торба (11 инчи x 15.7 инчи) - сите природни нетоксични леб крпа ќе им помогне на обликот на вашето тесто за време на зголемувањето на процесот и да ја апсорбира влагата далеку од тестото, обезбедување на екстра кора.Леб торба ви овозможуваат да ги зачувате сите опрема безбедно и ги користат подоцна.Тестото Scraper (6.5 инчи x 4.75 инчи) - тестото машина која ќе ви помогне да се манипулира и поделете го тестото без никаков напор. 100% од нерѓосувачки челик.Тесто Мат (15.75 инчи x 19.5 инчи) и Тесто Whisk (13 инчи x 3 инчи x 1 инч) - 100% храна одделение силиконски дека нема да се лизга, е издржлив и лесен за чистење.Чувајте ги вашите countertop чисти со ставање ова тесто мат и месете го тестото со бесплатно на хаос.Покрај тоа, тестото миксер, која обезбедува удобен зафат, ќе се задржи вашите раце без лепливи тесто, и да помогне да се меша тесто.Бејкер Куци (7.25 инчи x 2 инчи x 1 инч) , со 4 дополнителни ножеви - оценување на алатка која ќе им даде на вашиот леб деликатната форма (криви нож, директно нож, итн.) и му овозможува на вашиот леб да се прошири за време на печење.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат