• Новак
ULANZI VL49 RGB Видео Светла, LED Камера Светло за 360° Полна Боја Преносни Фотографија Осветлување w 3 Ладно Чевли, 2000mAh Батерија CRI 95+ 2500-9000K Dimmable Панел Светилка Поддршка Магне

ULANZI VL49 RGB Видео Светла, LED Камера Светло за 360° Полна Боја Преносни Фотографија Осветлување w 3 Ладно

DEN 718.80

Достапност
Достапно за нарачка

Стандардот 1/4 завртката е погоден за tripod, исто така со 3 ладно чевли монтирање на камери или dslr фото видео камера снимање, Dimmable за DJI OSMO Мобилни 3 Џеб Zhiyun Мазна 4 Sony RX100 VII Канон G7 X Mark III A6400 Go Pro 9 8 7 6 5 Vlogging итн. 【2000m Ah Голем Капацитет на Батеријата】мини led светла е изградена-во 2000m Ah литиум батерија, полнење време е за 2 часа, max осветленост излез до 2 часа, мин осветленост излез до 10 часа. 【БОЈА Осветленост од 0%-100% dimmable; Боја температура од 2500 K(топло) да 9000 K(ладно) dimmable.Мини џеб големина, лесни, преносливи фотографија светлина, правење на вашиот видео создавање полесно.5m, topest CRI95 кабина со совршена боја на сончева светлина и да се обезбеди дека нејзината светлина е природен lifelike.Без разлика дали сте во движење, или дома на VL49 RGB ќе се грижи за вашиот осветлување потреби со прилагодливост изграден во мали, но моќни VL49 RGB.Со лесен-за-користење екран, а матирано објектив за вграден во дифузија, и нашите најпознатите разноврсна осветленост и боја температура прилагодливост за да се датум, ќе имаат светло треба каде вашата визија ќе ве однесе.Со Тип-C полнење порта на камера за видео светлина, Тоа исто така може да се користи и додека се полни, не треба да се грижите за проблемот на недоволен батеријата.Led камера светло вграден LCD дисплеј за точни читања, нека ви работат поефикасно.На Ulanzi VL49 RGB привлекува моќта на прилагодливи RGB LED светло во пренослив, џеб големина.【Професионални RGB LED Видео Светла】новата верзија VL49 RGB LED светло во видео усвојува 60 висока боја рендерирање led монистра, осветлување на аголот до 120°, светлината може да се постигне 800 [email protected]Како rgb led светло, тоа е идеален за selfie, vlog, уште живот, забава атмосфера светла, портрет на децата фотографија и видео на youtube.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат