• Новак
Компатибилен со Dodge Ram меморија 1500/2500/3500 Предниот Браник Заштитник Четка Решетката Guard (Хром)

Компатибилен со Dodge Ram меморија 1500/2500/3500 Предниот Браник Заштитник Четка Решетката Guard (Хром)

DEN 777.60

Достапност
Достапно за нарачка

▶️ Нерѓосувачки Челик Легура Contruction / Полиран Финиш. ▶️ 1.5" OD Дијаметар од Главните Барови / Лесно Топ-Во Апликацијата. ▶️ Гума Баласт за да се Минимизира Мали Влијанија / Пред-Drilled Дупки за Пред Монтирани Светла за Магла. ▶️ Не Абразивни Восок се Препорачува да се Заштити Заврши. ▶️ Кроење на Дното Пластични Лагер може да се Бара.Материјал : Не ' Рѓосувачки Челик.Боја : Металик.Завршна Површина : Полиран.Цевки со Дијаметар : 1.5" OD. 02-05 Dodge Рам 1500. 03-05 Dodge Ram Меморија 2500 3500. Добиете вистински предниот браник заштита за вашето возило!Овие предниот браник чувари додава стил и тежина на автомобилот, јасно дека ќе застане на своите земјата и да се заштити вашите оригинални пластичен браник од случајно гребнатини и dings предизвикани од мали задните судири со количката или безгрижно возачот на паркинг.Материјал : не 'Рѓосувачки Steel Color : Metallic Surface Крај : Polished Piping Дијаметар : 1.5" OD.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат