• Новак
Wgwioo Електрични Чоколадо Melter, Пластични Топло Чоколадо Мешавина, Електрични Fondue Melter Машина, Кујна Алатка со DIY Мувла Сет,Розова

Wgwioo Електрични Чоколадо Melter, Пластични Топло Чоколадо Мешавина, Електрични Fondue Melter Машина, Кујна

DEN 1656.00

Достапност
Достапно за нарачка

Ова топење чоколадо машината е мал во големина, со убав изглед и здрав школка, трајни производи за долго време се користи.На мешавина е направен од алуминиум материјал, со долга рачка за лесно зафат.Постојат два температура опции; лесно да се работи, и може да се постави во секое време според вашиот топење потреби.Тоа може автоматски да се прилагоди според соодветната температура за да се направи храна, повеќе убави.Со чоколадо габи, во различна форма и големина за да DIY чоколадни бонбони или колачиња (cookies).Совршен кујна DIY gadget е особено погоден за деца, подобрување на нивната рацете на способноста!.Сакате да DIY прекрасна чоколадо за вашата сакана еден?Ова топење чоколадо машина е вашиот најдобар избор за да го направите тоа.Тоа ќе ви помогне да се топи чоколадото, без вода и доаѓа со обновливи калапи за да го направите уникатен чоколадо на коцки.Купи еден и да се направи вкусна храна во вашиот дом!Спецификации : Состојба : 100% Сосема New Machine Материјал : ABS + Нерѓосувачки Steel Pot Материјал : Aluminum Color : Розова, Жолта (Изборен)Напон : 220 VFrequency : 50/60 Hz Power : 25 WInner Дијаметар на Тенџерето : прибл. 8.5 cm / 3.35 inch Depth на Тенџере : прибл. 5.8 cm / 2.28 inch Overall Големина(L x W x H) : прибл. 19 x 14.5 x 10cm / 7.48 x 5.71 x 3.94 inch Package се вклучени : 1 x Чоколадо се Топи Pot Using настава : 1. Направи чоколадо во мали парчиња, а потоа ги стави во мешавина.2. Поврзете апаратот на електричната мрежа.Се претвори во ниво 2(околу 70℃), ги задржи мешање.3. Се сврти кон ниво 1(околу 40℃) кога чоколадото е целосно да се стопи.4. Стави се стопи чоколадото во калапи.5. Ладење за околу 5 минути, а потоа ладење околу 60 минути.6. Извади по обликувањето нагоре.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат