• Новак
Retrospec Дакота Велосипед / Скејтборд Шлем за Возрасни - Патнички, Велосипеди, Скејт, Скутер, Longboard & Приклонуваат Лизгање - Отпорност & Премиум Вентилација

Retrospec Дакота Велосипед / Скејтборд Шлем за Возрасни - Патнички, Велосипеди, Скејт, Скутер, Longboard &

DEN 791.76

Достапност
Достапно за нарачка

Тестирани и одобрени за Велосипеди, Скејт, Ски.CPSC 16 CFR Дел 1203, STM F2040-11 / ASTM F1446, EN 1077, EN 1078. Класичен скејт дизајн шлем со 10 отвори за да бидете кул и удобно и 2 групи на меѓусебно влошки за обичај се вклопуваат.Целосно формирана ABS го опкружува висок квалитет EPS пена за да се осигура безбедноста на влијание.Чувајте ги вашите глава заштитени во оваа Retrospec шлем како што вози на вашиот велосипеди, Skateboards, ролери и скутери.Изберете од различни мат Бои за совршено акцент на вашиот велосипед и надополнување на вашата личност и овој шлем се препорачува за велосипедисти кои се на возраст од 14+.Ретроспектива CM-1 шлем пристигна и е подготвена да ви ги безбедно.Класичен скејт дизајн ја надополнува својата крајна главата заштита.Нашите шлемови се НИ CPSC уверение за буквално сите на вашите акција спорт shenanigans.Напорно и целосно формирана ABS го опкружува висок квалитет EPS пена за да апсорбираат шокови на влијание и да ви ги безбедно.Шест правоаголни отвори на врвот се олесни темелно вентилација во текот на шлем.Кул, свеж воздух трска и да ги турка надвор заостанато, стагнира воздух за да се задржи ладно, суво и удобно.Нашите ultralight CM-1 шлем, исто така доаѓа со 2 групи на внатрешниот влошки, кои се разликуваат по дебелината за вас за да го прилагодите вашиот вклопуваат и да се оптимизира вашата удобност.Дакота обезбедува цврста заштита заедно со класичен шлем дизајн.Шест правоаголни отвори олесни темелно вентилација како што се движат.Овој ултра-лесни шлем има формирана ABS школка со EPS пена за да апсорбираат шокови на влијание и да ви ги безбедно.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат