• Новак
Hitachi Ultrastar A7K3000 2TB HUA723020ALA641 (0F12470) 2TB 64MB Кеш 7200RPM SATA III (6.0 Gb/s) Претпријатието 3.5 во Хард Диск (Продолжува)

Hitachi Ultrastar A7K3000 2TB HUA723020ALA641 (0F12470) 2TB 64MB Кеш 7200RPM SATA III (6.0 Gb/s) Претпријатието

DEN 1127.76

Достапност
Достапно за нарачка

Доставување индустрија-водечки сигурност Со стабилна четвртата генерација на механички дизајн, Ultrastar A7 K3000 е специјално изградени и тестирани за претпријатието.Помина Фабрика Дијагностички Софтвер + Целосна "Сектор по Сектор" тест за да се обезбеди најдобри HDD квалитет!НУЛА Лоши Сектори!.5" Внатрешен Хард Диск, SATA III 6. 2 TB Капацитет, 7200 RPM Ротација Брзина, 64 MB Кеш.Производот доаѓа со соодветни додатоци и најмалку една година гаранција.Претпријатието класа, 7200 ВРТЕЖИ во минута, 2 TB диск за висок капацитет nearline средини, Тешки Подобрување на податоци безбедност и сигурност за Да се обезбеди најголема во податоците за безбедност и сигурност, Ultrastar A7 K3000 е исто така достапно со масовно data encryption (БРО) опција.Поддржани од страна на една година гаранција, на Ultrastar платформа заработил Hitachi репутација меѓу серверот и чување на продавачите како глобален партнер посветен на обезбедување на највисок квалитет и сигурност во индустријата.Апликации : Моќ PC/работна Станица/Сервери системи за видео надзор DVR за Безбедност и Надзор Системи NAS, RAID Складирање.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат