• Новак
Алуминиум Издувната цевка Насловот Заптивка Поставите Компатибилен со 90-01 Акура Интегра/Хонда Граѓански Si/CRV/Del Sol

Алуминиум Издувната цевка Насловот Заптивка Поставите Компатибилен со 90-01 Акура Интегра/Хонда Граѓански Si/CRV/Del

DEN 455.76

Достапност
Достапно за нарачка

▶️ Алуминиум Засилен Графит Издувната Цевка Заптивка. ▶️ Заврши Хардвер за Полнење за Инсталирање на Резервни Насловот на вашето Возило. ▶️ Одлична за Замена на заб или Оштетени Дихтунзи. ▶️ 100% Сосема Нов. ▶️ Инсталација Настава НЕ е Вклучена.Во зависност од моторот и тип на возило, издувната цевка или може да биде збир од цевки или тоа може да биде леано железо цела собранието.Во суштина издувната цевка зема изгорени издувните гасови од мотор цилиндри и ejects гас низ издувниот систем и излезе низ автомобил на паунот цевка.Издувната цевка заптивка печати на површината на издувната цевка на површината на главата на цилиндерот, спречува протекување на системот.Со текот на времето, постојана експанзија и контракција на компоненти (предизвикани од постојана греење и ладење во моторот), може да предизвика заптивка да излегуваат во јавноста.Овие протекување може да биде опасен како топла издувните гасови бегство и може да го оштети други компоненти во моторот за замрзнување.На течни издувната цевка заптивка може, исто така, влијанието врз перформансите на моторот.Па го замени вашиот заптивка и ја поврати назад загуби перформанси.Пакет се Вклучени : 1 X Header / Издувната цевка Заптивка Set Hardware како Shown This производ е компатибилен со : 90-01 Акура Integra99-00 Хонда Граѓански SI97-01 Хонда CR-V94-97 Хонда Del Sol Vtec Fits Насловот Модел HDS-HC88-B18-41.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат