• Новак
Огледало Стакло за 2013-2018 АКУРА RDX Возачот Страна Поглед Лево LH

Огледало Стакло за 2013-2018 АКУРА RDX Возачот Страна Поглед Лево LH

DEN 1637.28

Достапност
Достапно за нарачка

Автомобилската Одделение замена огледало стакло.Реалната слика покажува огледало стакло на врвот и лепило на дното.Нема пластична подлога плоча во прилог или опфатени.Дијагонала Мерка (Најдолго) : 8 инчен = 20.3 cm.Најдолг дијагонала димензија предвидено е најдолгата големина на чаша во која било насока, нормално најдолго врвот на спротивниот дното мерење агли.Вклучува двострано Автомобилската Одделение лепило contoured да огледало облик кој овозможува оптимална преносот на топлината и лесна инсталација.Пазете на малите неефикасни лепило закрпи дека fail набргу по инсталацијата, и оставете воздух јазот помеѓу сврзување слој.Алуминиумски врати обложени вистински огледало стакло за автомобилската апликација.Избегнувајте евтини очила со хром боја спреј филм на врвот кои изгледаат како огледало, но врвот хром спреј згаснува или гребење над кратко време.Вистинската слика на огледалото стакло и најдолго дијагонала димензија е предвидено да им се помогне со нарачување соодветна одговара.Ова огледало стакло има Дијагонала Мерка (Најдолго) : 8 инчен = 20.3 cm Истата година/направат/модел може да дојде со различни огледало форма или големини во зависност од пазарите тие објавен во, опции се инсталирани, или огледало може да се менува во текот на животот на возилото.Ве молиме споредете го вистинскиот слика и најдолго дијагонала димензија предвидени за вашето возило пред цел да бидете сигурни дека на нарачување соодветно одговара.Ние обезбедуваме истиот работен ден процесирање на нарачката, брза испорака, познавања и помош на персоналот, и 14 ден политика на враќање.Нашата цел намалување на-оф време за истиот работен ден обработка е во 13 : 30 EST.

Спецификацијата

Со стоката дадена додека купуваат

Teerwere Одговараат на Закачалки со Заклучување бар Дрвени Здолниште Закачалки со Прилагодливи Клипови Одговараат

Цврсто дрво структура, може да се смести во најтешкиот облека, флексибилна и практична куки, лесен за ко

DEN 1382.40